Robert Englund 

Robert Barton Englund

8,6
7 234 oceny gry aktorskiej
Robert Englund
Robert Englund urodził się 6 czerwca 1949 roku w Glendale w Kalifornii. Przez trzy lata uczęszczał do UCLA. Karierę aktorską rozpoczął wcześnie. Zanim w 1974 r. wystąpił w swoim debiutanckim filmie "Slashed Dreams", bardzo długo pracował w teatrze. W 1984 r. zagrał rolę Freddy'ego Kruegera w pierwszej części filmu "Koszmar z ulicy Wiązów". Postać tę grał łącznie w ośmiu części filmu. Robert dokładnie wiedział kim jest Freddy i co sobą reprezentuje. Starał się nie zmieniać charakteru wewnętrznego tej postaci. Co do charakteru zewnętrznego, Robert spędzał wiele godzin na przygotowaniu maski. Rola Freddy'ego przyniosła mu sławę i wielu fanów. Grał również role epizodyczne w serialach: "Koszmary Freddy'ego" oraz w krótko wyświetlanym w TV serialu "Nightmare Cafe". Gościnnie pokazał się w kilkudziesięciu serialach, m.in.: "MacGyver", "Świat według Bundych". Nakręcił film "Telefon do piekła". W 1989 r. ożenił się po raz trzeci. Jego wybranką została Nancy Booth.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 czerwca 1947

miejsce urodzenia: Glendale, Kalifornia, USA

wzrost: 175 cm

trzykrotnie żonaty: 1. Elizabeth Gardner (15.09.1968 - 02.01.1986, rozwód); 2. Roxanne Rogers (1986 - 1988, rozwód); 3. Nancy Booth (od 01.10.1988)
Jego ojciec zaprojektował samolot szpiegowski U-2.
Był przesłuchiwany do roli Luke'a Skywalkera w "Gwiezdnych wojnach". Ostatecznie zaangażowano Marka Hamilla.
Był jednym z wielu kandydatów do roli Mistrza w telewizyjnym filmie "Doktor Who", jednak ostatecznie zaangażowano Erica Robertsa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jak ma na imie jego ostatnia żona?Przypadek czy przeznaczenie?hehehehe

świetny Oskar się należy!!

Zastanawia mnie jedno. Dlaczego nie wzięli go do roli Freddy'ego w remake'u z 2010 roku?

Pan Englund oddał najlepiej klimat syna 100 pomyleńców jakim jest pier*olnięty Freddy Krueger , koleś z remake'u się przy nim chowa poważnie bardzo przekonujący aktor :D !

Super w postaci Freddiego Krugera facet powala nikt nie potrafi tak komicznie się wcielić w tę postać ,ten nowy z Remaku Frredy to może temu buty pucować .Ta twarz jak patrzę ma być przerażająca i straszna ale uwielbiam go naprawdę facet miał talent takiego pokręconego świra zagrać ;).Zawsze powracam do tej postaci i...

więcej