PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106423}

VI Batalion

The Great Raid
6,8 7 224
oceny
6,8 10 1 7224
VI Batalion
powrót do forum filmu VI Batalion

Dla US'afilów. Grubo ciosana laurka dla armii US. Niby porządnie to to nakręcone..., ale jak kolejny raz serwuje mi się obraz o dobrych i szlachetnych, świetnie wyszkolonych jankeskich żołnierzach gdzie nie wiadomo który jest bardziej honorowy to zwyczajnie chce się... żygać. Film nie wnosi nic nowego do konwencji. Basta.

rad1

Mnie się chce rzygać jak pomyśle o polskim podejściu do filmów wojennych (patrz np. Tajemnica Westerplatte). Mam się wkurzać na Amerykanów, że szanują swoich bohaterów? (bo chyba każdy żołnierz, który uczestniczył w tej misji chcąc nie chcąc został bohaterem?). Jak dla mnie film oparty o fakty historyczne nie musi nic "wnosić do konwencji". Patosu jest trochę za dużo, prawda, ale może mieli zrobić film o tym jak cały batalion tchórzy i degeneratów dezerteruje, żeby mordować, gwałcić i rabować miejscowych wieśniaków, i przypadkiem odbija jeńców wojennych?

RobertLee

Można wiedzieć gdzie widziałeś Tajemnicę Westerplatte ?

ocenił(a) film na 3
RobertLee

To nie jest polskie podejście tylko cudze - przyjęte przez społeczeństwo za pomocą telewizora, gdzie patriotyzm jest wyszydzany, a tradycja wyśmiewana. Jeśli jest ktoś zainteresowany tematem ogłupiania społeczeństwa polecam ten film: http://www.youtube.com/watch?v=Md-H10WtgB8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones