PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=391382}

Valhalla: Mroczny wojownik

Valhalla Rising
6,2 23 938
ocen
6,2 10 1 23938
6,4 19
ocen krytyków
Valhalla: Mroczny wojownik
powrót do forum filmu Valhalla: Mroczny wojownik

mistycyzm gumy do żucia, pompatyczna muzyka i komiksowe zdjęcia jak z Thorgala. Do 50 minuty wyglądał obiecująco
potem reżyser starał się przeskoczyć siebie. Ok ze szmirą przesadziłem ale naprawdę tylko ambitni gimnazjaliści mogą
się na tego typu konwencję nabrać.

p.s fanów Thorgala przepraszam - w swojej klasie jest znakomity

pan_cogito14

Masakra takiej tandety dawno nie widziałem

ocenił(a) film na 5
pan_cogito14

Ja się nie nabrałam ;l

ocenił(a) film na 7
pan_cogito14

Muszę przyznać, że do filmu podchodziłam 3 razy, z czego raz obejrzałam go na przewijaniu. I zmęczyłam tylko ze względu na Mikkelsena (boskiego de facto) i własnie ze względu na Thorgala. Przez wiele lat na rożnych forach dotyczących komiksów Rosińskiego i Van Hamme'a dyskutowano nad ewentualną ekranizacją tego kultowego komiksu I równie zażarcie omawiano ewentualnych pretendentów do roli Thorgala, I przez te wszystkie lata nie widziałam żadnego aktora, który mógłby sprostać tej roli. Zarówno jeśli chodzi o prezencję jak i o warsztat artystyczny. Tak było dopóki nie obejrzałam Valhalla Rising i nie zobaczyłam Mikkelsena, bo to właśnie od tego filmu zaczęła się moja fascynacja tym Duńczykiem.

pan_cogito14

Pełna zgoda. Obrazki może i interesująco mroczne, ale niestety film poza tym nic sobą nie przedstawia. Nudne, przeciągnięte sceny o niczym, brak jakiejkolwiek nici czy nitki fabularnej, dialogi nikłe, a jak już się pojawiają, to też są kiepskie. To po prostu ciąg irytujących i pretensjonalnych obrazów. Szczerze, to po obejrzeniu (lubię tematykę Wikingów, lubię "mrok";) w filmach itp.) pomyślałam "po co to w ogóle powstało? co ja właśnie obejrzałam?!" To taki jakby szkic filmowy, reżyser nakręcił sobie sceny, żeby sprawdzić, co będzie ładnie wyglądało, jakie dać światło, jak co ustawić, tylko... zapomniał, że takiego zlepku jeszcze nie można nazwać filmem.

ocenił(a) film na 9
pan_cogito14

Do zrozumienia tego filmu potrzebna jest pewna wiedza z historii i mitologii skandynawskiej. To, że czegoś nie rozumiesz nie oznacza to, że nie ma to sensu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones