PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31568}
7,2 140 642
oceny
7,2 10 1 140642
6,5 18
ocen krytyków
Vanilla Sky
powrót do forum filmu Vanilla Sky

Film przed niższą oceną uratowało końcowe powiedzmy 30 - 50 minut kiedy to zaczyna się robić naprawdę ciekawie. Wcześniej pomimo gry aktorskiej na dobrym poziomie trochę mnie nużył i irytował , niektóre sceny były dla mnie mało ciekawe itd. z kolei inne mi się podobały ale frustracja którą można wyrazić
"o co tutaj chodzi" przeważała i byłbym skłonny dać tylko 6/10 gdyby nie końcówka. Są różne interpretacje tego filmu , ja póki co skłaniam się ku tej najbardziej oczywistej może nawet banalnej czyli że gł. bohater poddał się hibernacji a od pewnego momentu wszystko było snem. Co nie oznacza że inne interpretacje nie mają racji bytu.

Film niezależnie od interpretacji niesie też pewne przesłanie na temat zycia, naszych wyborów, ponoszenia konsekwencji za swoje czyny itd. co czyni go czymś więcej niż tylko kinem rozrywkowym i nie wykluczam że podniosę ocenę za jakiś czas jak sobie to w głowie lepiej poukładam. Póki co minimum 7/10 się należy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones