PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11433}
6,7 3 062
oceny
6,7 10 1 3062
7,0 3
oceny krytyków
Vaterland Tajemnica III Rzeszy
powrót do forum filmu Vaterland - Tajemnica III Rzeszy

Brawa dla autora scenariusza, w info pisze ze to na podstawie książki
czytał ją ktoś??? Film oceniam na 9/10

ocenił(a) film na 9
Filemon_2

Czytałem książkę, oczywiście w filme wszystko nie jest tak dobrze odwzorowane. gdyby trzymano się książki od początku do końca to w finale mielibyśmy ciekawe zakończenie(pole z kilkoma zmurszałymi cegłami to chyba nie aż tak wielki wydatek, nawet jak na produkcje tv :)). A to które jest w filmie nie za bardzo przypadło mi do gustu. Mimo wszysto ogląda się przyzwoicie. A... i radze przeczytać książkę nawet ciekawsza niż film, ale to tylko moja opinia :)

thraxxx_2

Czytałam książkę o podobnej tematyce. Niemcy i Japonia wygrywają II wojnę światową, ale największą władzę zyskują Japończycy. Niemcy posiadają swoje kolonie, obozy koncentracyjne są legalne, Polacy żyją bardziej na wschodzie jako lud rolniczy, a większość ludzi podporządkowuje swoje życie wyroczni I- ching. A najfajniejsze jest to, że bohaterowie czytają zakazaną książkę o tym, jakby to było, gdyby faszyści przegrali wojnę :D Bardzo ciekawie się czyta :) "Człowiek z Wysokiego Zamku" Philip K. Dick

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones