PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775220}

Volta

5,3 35 757
ocen
5,3 10 1 35757
3,4 22
oceny krytyków
Volta
powrót do forum filmu Volta

Bo kinem rządzi kasa, a nie wydaje mi się, żeby Panu Machulskiemu dano duży budżet na zrobienie tego filmu. I znowu będziemy mieć kartonowy zamek Króla Kazimierza i inne elementy scenografii wołające o pomstę do nieba ( nie daj Boże tanie efekty komputerowe jakich było trochę w AmbaSSadzie ). Mimo dobrego pomysłu ucierpi na tym cały film. Juliusz Machulski ma to do siebie, że jego pomysły na film są świetne i nie szablonowe. Gdybym robił filmy w Hollywood zaszedłby bardzo daleko, ale w polskich realiach brak budżetu go zje.

Adiluzaczeq

Trochę ponad 5 mln złotych miał kosztować ten film. Nie aż tak znowu mało jak na polskie standardy...

Adiluzaczeq

Ja myślę, że plenery w Lublinie uratują klimat. A to o czym piszesz może zostać potraktowane w formie żartu. W sensie sceny historyczne będą bazować na humorze, a nie na wiernym odwzorowaniu scenografii. Myślę, więc, że film zły nie będzie ;)

ocenił(a) film na 3
Adiluzaczeq

sceny historyczne są wyjątkowo nędzne. Będąca motywem przewodnim filmu korona wygląda jak zabawka zrobiona przez ośmiolatka... Zresztą nie tylko to....

ocenił(a) film na 7
pawulon1_2

Zamysł reżysera i intryga - to pewnie klucz do takiej a nie innej korony :)

Adiluzaczeq

no potwierdzasz tylko to co ja napisałem u siebie ... jak widze kamere z ręki w statycznych ujęciach jak w BEll EPOQUE to mnie szlak trafia ... takie drobne ruchy , niedoróbki montarzowe, scenograficzne itp własnie świadczą o jakości ... Producentom się wydaje ,że widz tego nie widzi , że jakoś obleci .. WIDZ może sobie tego nie tłumaczy na bierząco ale jego percepcja doskonale wie jak to wygląda w dobrej produkcji jak to powinno być zrobione dobrze .... :/

lbras76

Dzisiaj idę do kina na ten film więc w końcu będę miał okazję go ocenić :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones