L'Empereur de Paris

1 godz. 50 min.
6,0 6 811
ocen
6,0 10 6811
4 661
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"type":"film","id":806744,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/L%27Empereur+de+Paris-2018-806744/tv","text":"W TV"}]}

Vidocq, złodziej i awanturnik wiodący burzliwe życie, po spektakularnej ucieczce z więzienia o zaostrzonym rygorze, ukrywa się pod niewinną przykrywką handlarza tkanin.  Kiedy jego kryminalna przeszłość go dogania, wchodzi w układ z miejscową policją i podejmuje się oczyszczenia paryskich ulic ze złodziei i morderców. Staje się szefem francuskiej policji. Tajemnice na najwyższych szczeblach władzy, brutalne morderstwa i mrok, który oblepia jak smoła w szczytowym okresie panowania Napoleona.

opis dystrybutora kino

Rok 1805, François Vidocq (Vincent Cassel), znany w Paryżu ze swoich licznych ucieczek z więzienia, jest ponownie osadzony i trafia na galerę. Po wdaniu się w bójkę zostaje za karę wyrzucony z łodzi razem ze swoim sprzymierzeńcem Nathanaëlem (August Diehl). Mężczyznom udaje się przeżyć, a dzięki powszechnej opinii o ich śmierci mogą zacząć życie na nowo. Vidocq zaczyna pracować jako handlarz tkanin. Na targu poznaje Annette (Freya Mavor). Przez powiązania dziewczyny z przestępczym światem spotyka ludzi ze swojej przeszłości i zostaje rozpoznany. Po utracie anonimowości musi zmierzyć się z dawnymi wrogami by uzyskać ułaskawienie i uniknąć gilotyny.

jako wrogowie. 

kita_ula
opis użytkownika