Vincent Cassel 

Vincent Georges Pierre Crochon

8,0
23 044 oceny gry aktorskiej
Vincent Cassel
Vincent Georges Pierre Crochon przyszedł na świat 23 listopada 1966 roku w Paryżu (Francja). Jest synem popularnego aktora francuskiego Jean-Pierre'a Cassela ("Kandyd", "Pan do towarzystwa", "Zerwanie", "Dyskretny urok burżuazji") i dziennikarki Sabine Litique. Na początku nie miał nic wspólnego z kinem, przed którym próbował go uchronić ojciec. W wieku 17 lat rozpoczął naukę w szkole cyrkowej, jednak - jak się wkrótce okazało - aktorstwo bardziej pociągało Vincenta. Pierwsze kroki stawiał na scenie, pod kierunkiem wybitnego twórcy teatralnego Jean-Luisa Barraulta. Na dużym ekranie debiutował w dramacie Didiera Kaminki "Les Cigognes n'en font qu'a leur tete" w 1989 roku. Cztery lata później Vincent spotkał się po raz pierwszy na planie z reżyserem Mathieu Kassovitzem. W jego "Mulatce" Cassel zagrał żydowskiego boksera, Maxa - postać, która na długo stała się obowiązującym emploi aktora - mężczyzny twardego, ciągle przygotowanego do walki. Kolejne ich wspólne dzieła to wysoko oceniona i nagrodzona w Cannes "Nienawiść" oraz wielki przebój kasowy "Purpurowe rzeki". Za rolę w tym pierwszym Cassel otrzymał dwie nominacje do Cezara, a drugi z filmów ostatecznie ugruntował jego wiodącą pozycję na rynku francuskim. Aktor wystąpił również w szeregu głośnych obrazów, reżyserowanych przez innych twórców - m.in. "Elizabeth" Shekhara Kapura u boku Cate Blanchett. W mrocznym dramacie miłosnym Gillesa Mimouniego "Apartament" stworzył ekscytujący duet ze swoją przyszłą żoną Monicą Bellucci. Była ona również partnerką Vincenta w dwóch mocno kontrowersyjnych obrazach: "Dobermanie" Jana Kounena i "Nieodwracalne" Gaspara Noé. W 2001 roku publiczność mogła zobaczyć Cassela w roli Jean-Françoiasa de Morangiasa w "Braterstwie wilków" Christophe'a Gansa. Udało mu się też zaistnieć dzięki udziałowi w "Shreku", gdzie użyczył głosu postaci Monsieura Hooda oraz komedii "Dziewczyna na urodziny" u boku Nicole Kidman. W kolejnych latach coraz częściej pojawiał się w hollywoodzkich produkcjach, m.in. "Ocean's Twelve: Dogrywka" czy "Wykolejonym". W 2008 roku wcielił się w autentyczną postać przestępcy Jacquesa Mesrine'a w dwóch częściach jego biografii, za co został uhonorowany Cezarem. W kolejnych latach zagrał m.in. w dramacie "Czarny łabędź" z oscarową rolą Natalie Portman, kolejnej wersji "Pięknej i bestii", "To tylko koniec świata" Xaviera Dolana, thrillerze "Czarna rzeka" czy serialu "Westworld". Prywatnie Cassel był związany z Monicą Bellucci, z którą ma dwoje dzieci. Od 2018 roku jego żoną jest młodsza o 31 lat modelka Tina Kunakey, z którą ma córeczkę.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 listopada 1966

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 187 cm

Cezar
Zdobył Cezar, 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Monica Bellucci (03.08.1999 - 26.08.2013 rozwód), 2 córki: Deva (ur. 12.09.2004) i Léonie (ur. 21.05.2010); 2. Tina Kunakey (od 24.08.2018), córka Amazonie (ur. 20.04.2019)
Ma troje rodzeństwa: brata Mathiasa, siostrę Olivię oraz młodszą przyrodnią siostrę Cécile.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2004 r. - "Thé à la menthe" - La Caution;
- 2005 r. - "La réalité" - Amadou et Mariam.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Sama nie wiem, ale jest pociągający. Swoją drogą, jest świetnym aktorem, ale jest tak brzydki, że aż cholernie seksowny.

Chodzący seks (jak dla mnie oczywiście).

Właściwie na pierwszy rzut oka bardzo brzydki, ale to nie przeszkadza Vincentowi w byciu bardzo sexi;)
Wzorcowy przykład że nie trzeba wyglądać okładkowo aby powalać, wystarczy mieć to coś...Problem w tym że mało kto tak naprawdę owo coś posiada. Wszystko prawie sztucznie rozdmuchane.
Cassel ma mnóstwo charyzmy i...

z Coldplay!

Film z 2017 roku, w którym Vincent Cassel gra główną rolę i jest producentem.
W filmwebie taki film w ogóle nie istnieje:((((

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones