film

Włoska robota

The Italian Job
1969
1h 39m
7,0 4 426
ocen
7,0 10 1 4426
6,3 3
oceny krytyków
Grupa ekskluzywnych złodziei kradnie w Wenecji sejf ze sztabami złota. Kiedy akcja się udaje, jeden z nich próbuje wyeliminować resztę. więcej mniej
Włoska robota zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Charlie Croker to szykowny rabuś i uwodziciel, który dopiero co opuścił więzienie. Aby uniknąć kary za recydywę, swój nowy skok chce zorganizować za granicą, we Włoszech. Skomplikowany plan ma na celu kradzież chińskich sztabek złota o wartości ponad 4 milionów dolarów tuż sprzed nosa włoskiej policji i mafii. Skok, którego inicjatorCharlie Croker to szykowny rabuś i uwodziciel, który dopiero co opuścił więzienie. Aby uniknąć kary za recydywę, swój nowy skok chce zorganizować za granicą, we Włoszech. Skomplikowany plan ma na celu kradzież chińskich sztabek złota o wartości ponad 4 milionów dolarów tuż sprzed nosa włoskiej policji i mafii. Skok, którego inicjator został zamordowany, wymaga pomocy finansowej bardziej zamożnego i wpływowego przestępcy niż Crocker. Charliemu udaje się wejść w łaski ekscentrycznego, niezwykle uprzejmego i zafascynowanego osobą królowej bossa światka przestępczego, pana Bridgera (Noel Coward). Ten organizuje Crockerowi grupę najlepszych brytyjskich włamywaczy, rabusiów, porywaczy, kierowców i hakerów komputerowych. Kluczowym elementem planu Charliego jest ucieczka z łupem trzema drobnymi samochodami marki Mini Cooper. Niewielkie, bardzo zwrotne Mini zyskują przewagę nad policyjnymi wozami, które, w przeciwieństwie do nich, nie są w stanie pokonywać z taką swobodą wąskich uliczek, rynsztoków, rzeczek czy dachów budynków.

studio
Oakhurst Productions / Paramount Pictures Corporation
tytuł oryg.
The Italian Job
inne tytuły
Początkowo reżyserem filmu miał być Peter Yates, jednak ostatecznie zajął się tym Peter Collinson.
Jedną z kandydatek do roli Lorny była Cilla Black, jednak angaż ten ostatecznie otrzymała Margaret Blye.
Szef wytwórni filmowej "Paramount Pictures" Robert Evans początkowo chciał aby rolę Charliego Crokera zagrał Robert Redford, jednak angaż ten ostatecznie otrzymał Michael Caine.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Filmy z Louisem De Funes, Pierre Richardsem i Gang Olsena mnie 'przyzwyczaiły' do takich klimatów. Ten film też jest rewelacyjny! Świetna fabuła, dowcip, niezła akcja... i muzyka! Główny motyw jest rewelacyjny :D
Polecam
9/10

"Italian Job" to film z klasą, zrobiony z poczuciem humoru. Oczywiście dwunastolatkom się nie spodoba, bo trochę za mało wybuchów, nie ma scen łóżkowych a zakończenie jest zbyt inteligentne, nieamerykańskie.

Przez cały film ani razu nie padło słowo "k***" tudzież żadnych innych też nie dostrzegłem, a zabawa przednia i ogromna dawka angielskiego humoru :D Widać można zrobić dobry film i to nie koniecznie w wydaniu dla ludzi ulicy.

wysmienicie wiele zabawnych scen poscig bardzo fajny

przyjemnie się oglądało, dobry humor , fajne krajobrazy itd,,,,,,,
w sam raz na niedziele.....................