PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1044}

Wściekły Byk

Raging Bull
7,8 64 677
ocen
7,8 10 1 64677
8,4 34
oceny krytyków
Wściekły Byk
powrót do forum filmu Wściekły Byk

Niby fajny film, świetna biografia, świetne aktorstwo, dobra muzyka, ale jednak coś mi w nim zabrakło i jakoś nie wrył mi się w pamięć- może poza paroma scenami. Jak już napisałem ciężko mi było zdecydować przy ocence- może jeszcze zmienię :P

ocenił(a) film na 9

Hmm, ja cenię ten film przede wszystkim za ukazanie upadku człowieka, który tak naprawdę mając wszystko, słuchał tylko i wyłącznie siebie, nie licząc się zupełnie z innymi, doprowadzając do destrukcji kolejno: relację z rodzonym bratem (który zawsze stał przecież po jego stronie, towarzyszył przy każdym zwycięstwie i porażce), małżeństwo (w którym nawet nie tyle trzymał żonę na smyczy, ale wręcz uwiązał ją na łańcuchu), aż w końcu swoje własne życie... Sceny z walk bokserskich i cała ta sportowa otoczka to jedynie tło dla wydarzeń, podsumowanie wszystkich scen, ważniejsza jest tutaj psychika głównego bohatera, jego skrajny egoizm, apodyktyczność względem otoczenia i przerażająca protekcjonalność w stosunku do najbliższych...

użytkownik usunięty
Daniello_

No tak- jestem tego świadomy xD Film świetny- po prostu nie wiem tylko i wyłącznie dlaczego nie do końca został mi w pamięci i trochę się jakoś tak ulotnił jakby xD Filmy, które oceniam na 8 lub więcej zazwyczaj zapamiętuję już na zawsze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones