PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699607}

Wściekle szybcy

Superfast!
5,1 8 895
ocen
5,1 10 1 8895
Wściekle szybcy
powrót do forum filmu Wściekle szybcy

4.6 za tak genialną parodię? przyczepili się idealnie do tej całej głupoty "poważnej" F5i "jedynki" tutaj przynajmniej nie udają że to ma byś serio xd fajne teksty pomimo niskiego budżetu nakręcony prawie tak samo jak orginał tylko fury tańsze ;o jestem za jako Parodia *10/10* ja tam się nie nudziłem i nasmiałem bez liku Vin ,Cool Asian, Modelka. Cameo i białas super :D no i ten the Rock :D polecam ludziom z poczuciem humoru nie tym którym naprawde podoba się parodiowana seria(dla mnie średniak ale lubie Vina i the Rocka fajne dupy cool azjatów więc oglądałem dzięki i polecam czekam na jeszcze jakieś parodie mam nadzieje że coś jeszcze się znajdzie :)

ocenił(a) film na 3
Patryk130193

"dla mnie średniak" 10/10. Oj Patryk, Patryk.

AzoriuSS

Przecież z tym średniakiem chodziło mu o oryginalną serię "Szybcy i wściekli", a nie o tę parodię.

Patryk130193

Filmweb dużo traci przez takich użytkowników jak Ty i wcale nie chodzi o gust, lecz obiektywną ocenę. Już od dawna nie warto sugerować się ocenami filmów bo często są z doopy!

ocenił(a) film na 4
Artur7335

Dokładnie. Ten rozrzut ocen. Jeden daje 2 dla całkiem dobrego filmu, inny daje 10 dla szmiry. 10 to ma być film wybitny, a 2 kompletne dno.

ocenił(a) film na 6
Artur7335

Oceną można sugerować się jedynie porównując ją z opiniami, tu można jakoś wypośrodkować. Oceny na Filmwebie nie mogą być obiektywne, i to nawet nie tylko w problemie skrajnych opinii. Nie do przeskoczenia jest według mnie to, że nie nie da się uszeregować wszystkich filmów od 1 do 10. Bo jak można porównać jakąś klasykę, kino artystyczne z zabijaczami czasu, horrorami czy głupimi komediami, które mają po prostu bawić? Ocena w ramach gatunku - jak najbardziej, ale z ujęcia obiektywności każda parodia, nie ważna jak dobra, byłaby skazana na ocenę niższą od jakiekolwiek dramatu, nie ważne jak słabego, ale reprezentującego "kino wyższe".
Sensowniejsza jest według dla mnie sposób wartościowania z Rotten Tomatoes - film albo się podoba, albo się nie podoba.
Ja traktuję oceny na Filmweby jak znacznik na przyszłość dla siebie - mają pokazywać jak bardzo mi się ten film podobał lub nie podobał. "Superfast" - 6, gdy tymczasem większość części serii FF jest dla mnie warta poniżej 5; taka jest moja subiektywne podejście, choć jestem świadom, że jednak "Szybcy i wściekli" stoją gatunkowo wyżej od "Wściekle szybko".

ocenił(a) film na 7
kawakao6

OOO! Od dawna nie czytałem takiego fajnego postu... b

ocenił(a) film na 6
tomaszek91

No dzięki :)
Heh, tak na marginesie trochę się zagalopowałem z oceną dla tego filmu, po drugim seansie dałbym jakieś 5/6, co i tak jest lepszą oceną od filmów z serii "F&F".

ocenił(a) film na 7
kawakao6

To tak jakby porównywać Mickiewicza z Leśmianem, albo Wałujewa z El "Pacmanem". Są dobre filmy w swoim gatunku, choć sam gatunek może być słaby. Ps. widzisz jaką średnią mają filmy klasy "z" ? - a potrafią rozbawić i poprawić nastrój bardziej niż wyżej oceniane komedidła. ;) .

ocenił(a) film na 7
tomaszek91

*Nawet nie tyle "słaby" co mniej prestiżowy, żeby nie było ;).

ocenił(a) film na 6
tomaszek91

Zgadzam się, często po ocenie na Filmwebie nie da się ocenić (heh, masło maślane) danego filmu, trochę pomaga pomiar "w twoim guście", ale nie np. przy gatunkach, który się zazwyczaj nie ogląda. Pomagają też oczywiście opinie na forum, czy są bardziej na plus czy na minus. Dobrą robotę robiłaby opcja polecam/odradzam, to by dawało ogląd czy film ma więcej zwolenników czy przeciwników.
Niestety gatunek gatunkowi nierówny. Przeglądając jakieś listy top pod względem oceny większość najwyższych pozycji się odrzuca, dobrych do oglądania szuka się niżej, nie mówiąc o jakichś dobrych - nie ambitnych - komediach, tych właśnie "z", "b" czy jeszcze innych :)
(No akurat Leśmiana słabo znam, ale chyba jego akurat dałoby się porównać z Mickiewiczem. No ale jak dla mnie na przykład Mickiewicz vs Agata Christie. Nie powie się że pisała źle, ale jak porównywać poezję z kryminalnymi czytadłami? Co miałoby wyższą ocenę punktową? ;))

kawakao6

[quote]Oceny na Filmwebie nie mogą być obiektywne, i to nawet nie tylko w problemie skrajnych opinii. Nie do przeskoczenia jest według mnie to, że nie nie da się uszeregować wszystkich filmów od 1 do 10. Bo jak można porównać jakąś klasykę, kino artystyczne z zabijaczami czasu, horrorami czy głupimi komediami, które mają po prostu bawić? Ocena w ramach gatunku - jak najbardziej, ale z ujęcia obiektywności każda parodia, nie ważna jak dobra, byłaby skazana na ocenę niższą od jakiekolwiek dramatu, nie ważne jak słabego, ale reprezentującego "kino wyższe". [/quote]
Też mam takie spostrzeżenia, bo choć lubię filmy akcji czy komedie to nie mogą się one równać z wieloma dramatami, choćby Żółtodziób i 12 Gniewnych ludzi, oba filmy są świetne, ale każdy na swój sposób i nie da się ich porównać.

kawakao6

"'Ocena w ramach gatunku - jak najbardziej, ale z ujęcia obiektywności każda parodia, nie ważna jak dobra, byłaby skazana na ocenę niższą od jakiekolwiek dramatu, nie ważne jak słabego, ale reprezentującego "kino wyższe".
Tak jakbyś chciał powiedzieć że za dnia słońce świeci a nocą nie :D Nie obraź się ale to oczywiste i chyba każdy ma tego świadomość... choć z drugiej strony kto wie... może lepiej że o tym napisałeś zaczynam od jakiegoś czasu powątpiewać w ludzkość...

ocenił(a) film na 6
kawakao6

Dawno nie czytałam tak dobrego postu! Bardzo trafne spostrzeżenie, że:

''Sensowniejsza jest według dla mnie sposób wartościowania z Rotten Tomatoes - film albo się podoba, albo się nie podoba.''

ocenił(a) film na 6
Patryk130193

Mi też się komedia podobała. Już dawno się tak nie uśmiałam. Film miejscami tak głupi ,że aż śmieszny ha ha Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Mela0203

dokładnie jest się z czego pośmiać

ocenił(a) film na 9
Patryk130193

Uwielbiam Szybkich ale parodia też mi przypadła do gustu.Na prawdę świetnie sparodiowana ale jednak trzeba coś z oryginału kojarzyć.

Patryk130193

To że jest coś głupie nie oznacza ze śmieszne, uwielbiam straszne filmy (10/10 ) ale to było miejscami żenujące.

Max 4 zabawne sceny, parodia Rocka spoko. Reszta słaba.

To ze np przyczepili się do tego jak ukradziono sejf - Nie no spoko, szkoda ze zmarnowany potencjał bo według mnie można było napisać o wiele lepsza parodie. Miałem czasami wrażenie że scenariusz był lepszy, ale reżyserzy nie potrafili nakręcić wielu scen by wydobyć uśmiech na twarzy widza.

ocenił(a) film na 4
movies_2

Podzielam twoją opinię. Za mało śmieszna ta parodia. Dobrze, że chociaż ładne dziewczyny były.

ocenił(a) film na 4
Patryk130193

Ja zbrechtałem się konkretnie w jakiś 5 momentach, a ogólnie to przez większą część czasu czułem zażenowanie, a pod koniec seansu już tylko patrzyłem na zegarek...

użytkownik usunięty
Patryk130193

Bardzo dobra parodia, szczerze to ciekawiej się ogląda niż oryginał.
I nie chodzi tu o samą głupotę tekstów... ile o sobowtórów Vin Diesla czy Dwanye'a Johnsona. Ich głosy są łudząco podobne do oryginałów, a gra Dona Johnsona jest po prostu łudząco podobna do Dwanye'a. Dla mnie wielki plus za dobór aktorów i teksty, gdzie parę z nich rozbawiło mnie do łez. Mocna siódemka i dziwię się, że ta komedia jest aż tak niedoceniona.

No i fakt, końcówka już nudnawa. Natomiast początek, gdy wszystko się rozkręca... kupa śmiechu z głupoty!

Patryk130193

Dać dychę za gniot, który chce zarobić na siebie na fejmie świetnej serii...
"poważna" była Twoim zdaniem Jedynka i Piątka ? hehe, pozostałe nie starały się takie być ? Oczywiście, ja uważam, że były, ale dlaczego akurat te ?

ocenił(a) film na 2
Patryk130193

zbyt sztywne aktorstwo, humor na poziomie dziecinnym. I żenujące dialogi. 4 to za dużo jak na ten film.

ocenił(a) film na 8
Patryk130193

Z parodiami jest jak z kobietami- nie wszystkie podchodzą pod każdego, jednym spodoba się modelka a inni powiedzą, że wieszaki mają w domu bo lubią "puszki":)
Spodziewałem się totalnego pojazdu po F&F a lubię, a dostałem kupę śmiechu i zabawnych podtekstów pod film:) Zdecydowanie mój gust humoru i jeszcze postacie tak podobne, że byłem w szoku jak przyłożyli się do charakteryzacji :)

ocenił(a) film na 6
kowal1528

Ciekawie napisanie.
Zależy też jak człowiek podejdzie do konkretnej parodii i jaki ma humor.
Szkoda ,że nie robią już takich komedii jak np. "Naga broń"gdzie można je oglądać wiele razy i się nie nudzą.
A twoja odpowiedź to??? wieszak czy puszka ??? (Z parodiami jest jak z kobietami- nie wszystkie podchodzą pod każdego, jednym spodoba się modelka a inni powiedzą, że wieszaki mają w domu bo lubią "puszki":)

ocenił(a) film na 8
Mela0203

Jeżeli mam tylko do wyboru tylko to co sam napisałem to modelki :)

Patryk130193

Nawet spoko parodia, bo nie było tych toaletowych, niesmacznych żartów, typu co chwilę kupy, penisy, sperma, pierdy i rzygi. Tylko taki przyzwoity, głupkowaty humor jak w dawnych parodiach... wiadomo nie była to może Naga Broń, ale też można się czasem pośmiać. Świetnie z parodiowany the Rock, mimo że aktor niepodobny, to umiejętnie potrafił naśladować Rocka. No i ten główny czarny charakter chyba najśmieszniejszy wariat z tego filmu :D

ocenił(a) film na 4
Patryk130193

Bez przesady, 10 to stanowczo za dużo dla tego filmu...
Całkiem zabawny, nienajgorsza parodia. Widać bardzo niski budżet, co przekłada się na jakość filmu. I tutaj film zawodzi, efekty wybuchu pojazdów są tragiczne, lub ogólniej - efekty specjalne są bardzo słabe. To jednak należy uznać za minus...

Ogólnie powiem tak
- scenariusz jest całkiem ok,
- efekty specjalne do bani,
- gra aktorska, przyzwoita (biorąc poprawkę na to iż to parodia, gdyby to nie była parodia to gra aktorska byłaby raczej słaba),
- humor, tylko momentami zabawny.

Moja ocena 4/10, może dlatego iż generalnie nie są to moje klimaty (tj parodie filmów).

rafik54321

Też się zgodzę na imdb można powiedzieć że ma taką samą ocenę :)

Akurat parodię to również nie mój klimaty, chociaż już od komedii nie uciekam ;)

ocenił(a) film na 5
Patryk130193

bo to film niskich lotów nawet oryginalne Fast and Furious jest nie za wysokich

Patryk130193

Zgadzam się. Jako parodia bdb, widziałam różne i bywają naprawdę głupie i nieśmieszne. Mnie tu nawet nie chodzi o to czy dana scenka kogoś śmieszy czy nie, bo generalnie w tym filmie było sporo gagów które mnie osobiście nie powalały humorem jako takie ale równocześnie patrząc na nie pod kątem parodiowanej serii były świetne a to dlatego, że świetnie uchwyciły śmieszność oryginału jako filmu typowego, przewidywalnego, prostego i dla określonej grupy widzów...;) Inaczej mówiąc jako komedia film stoi niżej niż jako parodia.

777temida

Super parodia, serio, trzyma poziom, dla mnie 7/10 typ absurdalnego humoru, ktory mi pasuje :)

ocenił(a) film na 6
Patryk130193

Jak dla to lepsze od wszystkich części oryginału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones