PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=281484}

W łóżku

En la cama
6,0 325
ocen
6,0 10 1 325
W łóżku
powrót do forum filmu W łóżku

"W łóżku" to najlepszy dowód na to, że aby zrobić dobry film naprawdę nie potrzeba wiele. Matiasowi Bize wystarczyło dwójka aktorów i małe pomieszczenie. Niewiarygodne, a jednak prawdziwe.

Bize pokazuje, czym może się stać przypadkowe spotkanie dwójki ludzi. Dla Danieli i Bruno miał to być tylko szybki numerek. Mieli zapomnieć na chwilę o swoich troskach i tyle. Niewinne pytanie zrodzi kolejne i kolejne. Mijają godziny, para ze sobą rozmawia, uprawia seks, nawiązuje więź. Coś się dzieje, coś się rodzi, a widz jest tego świadkiem.

To fascynujące, jak znakomitym obserwatorem ludzi jest Bize. Dzięki niemu widzimy jak tworzy się układ, jak dynamicznie ulega ciągłym zmianom, jak falują nastroje, a najważniejsze, jak rodzą się emocje. I co najważniejsze reżyser pozostaje wierny światu. Nie ma tu pustego sentymentalizmu, który może i ładny, brzmiałby jednak fałszywie.

Po znakomitym debiucie, druga pełnometrażowa fabuła również się Bizemu udała. Miejscami jest może nieco naciągnięty ale jako całość robi dobre, bardzo dobre wrażenie.

Bize to chyba najciekawszy chilijski reżyser młodego pokolenia. Po dwóch udanych filmach mój apetyt na jego twórczość bardzo wzrósł.

ocenił(a) film na 6
torne

hmm, to prawda, ze niewiele potrzeba, by nakrecic kawalek filmu.
to prawda, ze numerek pozwolil im (jej przede wszystkim) "zapomniec"
ale jakos nie jestem przekonany do tego bardzo dobrego wrazenia, o ktorym piszesz..
ja bym powiedzial, ze to co sie wytworzylo, to raczej rodzaj jednorazowej wiezi dwojga osob, ktore nie byly dosc cyniczne, aby od razu powiedziec sobie "pa,pa" (za pozno by wracac, za wczesnie by zrywac sie z lozka)
wygrala ciekawosc ich soba. i to jakos zostalo sportetowane, ale nie wiez..nie czulem w kazdym razie jakiejs szczegolnej wiezi.
stad moje wrazenie, ze obejrzelismy ot taka zyciowa historyjke, bez jakichs wiekszych apiracji "emocjonalnych"

ocenił(a) film na 5
depostre

Otóż to. Zdecydowanie nic specjalnego, a cała rzeczona "głębia" rozmów w łóżku, jakie prowadzą kochankowie, jest, jak dla mnie, bardzo naciągana. Koszmarna fryzura bohaterki tylko dopełnia raczej nieprzyjemnego wrażenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones