Kiedy Case zatrzymuje swoje auto marki Renault Megane Scenic by wymienić oponę, w scenie naprawy maszyna nie jest już wspomnianym modelem, którym mężczyzna przed chwilą jechał.
Kiedy funkcjonariusze policji zbierają się nad brzegiem Loch Ness, widoczne w tle radiowozy są furgonetkami z napędem na cztery koła i czerwonymi światłami na dachu. W rzeczywistości jednak brytyjska policja na terenach wiejskich wykorzystuje samochody marki Range Rover lub Land Rover Discovery, które poza podobnym napędem nie przypominają aut występujących w filmie i mają niebieskie oświetlenie na dachu.
Straż wybrzeża Wielkiej Brytanii nie ma żadnych stacji w pobliżu jezior śródlądowych, a jej funkcjonariusze nie posiadają uprawnień policji, dlatego w rzeczywistości nie zostaliby wezwani celem zrzucania ładunków głębinowych, co miało miejsce w filmie.
W rzeczywistości woda w Loch Ness jest ciemnobrązowa wskutek przedostawania się garbników do wód z okolicznych torfowisk, nie zaś niebieskozielona i tak przejrzysta jak zostało to ukazane w filmie.
W filmie wielokrotnie widać charakterystyczne dla rejonu Kalifornii gatunki z tzw. formacji roślinnej chaparral. W rzeczywistości rejon Loch Ness jest zbyt chłodny i wilgotny dla tego typu roślin.
W rzeczywistości na Loch Ness nie odbywają się rejsy łodziami ze szklanym dnem, gdyż woda nie jest wystarczająco przejrzysta, by turyści mogli cokolwiek w niej dostrzec.
Występujący w filmie policjanci nie noszą mundurów charakterystycznych dla brytyjskich służb porządkowych.
Stroje występujących w filmie pielęgniarek są charakterystyczne dla amerykańskiej służby zdrowia i nie przypominają uniformów używanych w Szkocji.
Zdjęcia do filmu kręcono w Castiac Lake, Santa Clarita (Kalifornia, USA) oraz w Szkocji (Wielka Brytania).