PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842425}
4,4 95 829
ocen
4,4 10 1 95829
5,6 53
oceny krytyków
W lesie dziś nie zaśnie nikt
powrót do forum filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt

Przez ten film trace wiarę w Polską kinematografię... a jeszcze krytycy na filmwebie zachwyceni! To że ktoś próbuje zrobić kino gatunkowe w Polsce, nie powoduje że już automatycznie należy docenić ten film ponieważ jest po prostu zły, nie jest tragiczny ponieważ z przymrużeniem obu oczu można się pośmiać... tak! Tylko i wyłącznie pośmiać ponieważ klimatu czy dramaturgii tu nie ma za grosz, a sceny które miały straszyć najczęściej wzbudzają obojętność czy połączenie śmiechu z zażenowaniem...
Ale rozkładanie tego filmu na czynniki pierwsze absolutnie mija się z celem, ponieważ sam pomysł na fabułę jest ultra durny i bez sensu, oraz oklepany na tysiąc sposobów. Jeżeli ktoś zabrał by się za to z myślą stowrzenia czegoś oryginalnego, a nie stylizowanej na ameryczce pustej pulpy, biłbym brawo piętami, jestem absolutnie na nie.

ocenił(a) film na 3
dawidkoroskinomaniak

Ale za docenianie tego filmu tylko i wyłącznie dlatego że jest to Polska próba w kinie gatunkowym, to już kryminał, co prawda jest to poprawnie filmowo poskładane, oraz zdjęcia były całkiem niezłe, to absolutnie nic więcej!

dawidkoroskinomaniak

kolejny troll

ocenił(a) film na 2
dawidkoroskinomaniak

Ej, nie obrażaj kina klasy B! Ten film nie ma żadnej klasy, ale jakby się uprzeć to jest to klasa najwyżej W.

ocenił(a) film na 4
dawidkoroskinomaniak

Dokładnie tak. Jest zresztą całkiem poważnie i smutno jak na slasher i jest nakręcone znacznie gorzej niż nawet najgorszy przeciętniak w USA. Nawet taki "Diabelski młyn" z Holandii ma lepszy pomysł, lepiej wykonane efekty, klimat i wszystko.
A krytycy jak zwykle się zbłaźnili - przed premierą na Netflixie dali średnią ocen 7,8 - podkupiona klika idiotów.

ocenił(a) film na 2
dawidkoroskinomaniak

No właśnie te oceny filmwebowych krytyków...To tylko świadczy o tym, że w większości to zwykłe matoły :) Przy okazji, czy jest jakiś sposób aby wyłączyć te ich mordy na swoim profilu ? Wpienia mnie już, że przy każdym filmie widzę ich i te durne oceny...

ocenił(a) film na 5
dawidkoroskinomaniak

aż prosi się by napisać: nie zesraj się
:<

ocenił(a) film na 4
rejczz

no niezawodny argument XD

ocenił(a) film na 4
dawidkoroskinomaniak

Największy problem to postać tego mordercy

ocenił(a) film na 4
dawidkoroskinomaniak

W sumie to dwóch bo to braci byli

ocenił(a) film na 1
marcin_lendzion

i zaraza z kosmosu

ocenił(a) film na 6
dawidkoroskinomaniak

Pewnie, ze jestescie trollami. Można nie lubić Polskich filmów, sam ich nie cierpie bo w większosci to chłam. Ten film też nie jest wybitny, ale trzeba mieć jakaś elementarną obiektywność. Film jak na ten gatunek, w Polsce nowość, jest na przyzwoitym poziomie. Ocena 5 jest zdecydowanie zasłużona, i trzeba nie posiadać oczu, ani uszu by dać 1 lub 2. Ok, komuś się film nie podoba, ale między 1 a 10 jest kilka ocen, 1 czy 2 to zwykły trolling, sporo tutaj tego. Aż dziwne ze bronie filmu z naszego ogródka;/;/ ale no takie czasy, niestety.

ocenił(a) film na 4
Micklbn

Człowieku, jeżeli np Martwe Zło ma średnia 6,8 to takie kwiatki jak ten film nie powinien mieć więcej jak średnią 3.

ocenił(a) film na 2
Micklbn

Jeżeli dajesz dobrą ocene to napędzasz ich i oni zaczną dalej kręcić, jeśli wystawisz ocenę 1 to chyba wyraźnie dajesz im do zrozumienia, że muszą się nauczyć i poprawić, żeby dostać lepszą

ocenił(a) film na 6
1253_1642

Nie daje im dobrej oceny, dałem może delikatnie na wyrost. Ale piątka spokojnie sie nalęzy, nie przesadzajmy, filmy które zasługuja na 1 czy 2 to juz konkretne gnioty, z kiepskimi zdjęciami, mużyka itd ze wszystkim. Tutaj jednak coś mamy, wcale nie tragiczne. Taka jedynka nie spowoduje, że reżyser się przejmie i zacznie inaczej filmy kręcić xD zna się na tym na tyle że zrobił taki spoko filmik i tyle. Jakby tak było to Vega by w ogole nie kręcił filmów xD kazdy sie smieje, hejtuje a kasa mu leci jak z fontanny do kieszeni.

ocenił(a) film na 2
Micklbn

Wszystko przez obecny stan i netflixa to był dobry ruch z ich strony pod względem marketingowym ale oceniając to na 5 obrażam inne horrory tego typu

ocenił(a) film na 2
1253_1642

Oczywiście nie namawiam do zmiany oceny bo to twoja sprawa, wyrażam tylko moja opinie z którą nie musisz się zgadzać, edytowalbym, ale pisze na telefonie

ocenił(a) film na 2
Micklbn

Tylko, że filmy vegi są popularne w polsce przez osoby w wieku 10-18 oraz 30+

Micklbn

Jak można dać tutaj taką wysoką ocenę, jak ten film jest spóźniony o jakieś 30 lat? Wtedy może na te 5 by zasłużył, jako typowy przeciętniak z tamtych lat.

ocenił(a) film na 2
Micklbn

Mialem ocenic na 4, ale obnizylem na 2 za koncowke, gdzie zazdzgany nozem kilkukrotnie mutant wstaje, zeby moc sie pojawic w ewentualnym sequelu. Komercha i żenada.

ocenił(a) film na 4
dawidkoroskinomaniak

film raczej słaby. Jest kilka momentów, które nieźle straszą, ale w większości to zlepek wszystkiego co już widziałem w amerykańskich horrorach, zero własnych pomysłów. Jedynie w rozmowach jakieś polskie smaczki można wyłapać.
Muzyka tak koszmarna ( i to nie w dobrym znaczeniu ), że daje wrażenie kiepskiej parodii. Bez niej film by tylko zyskał.
Dziwne , że pani Muskała zgodziła się wystąpić...
tylko dla psychofanów slasherów 4 / 10

ocenił(a) film na 7
dawidkoroskinomaniak

, "ponieważ sam pomysł na fabułę jest ultra durny i bez sensu, oraz oklepany na tysiąc sposobów. "
Wymyśl mi proszę mości kolego oryginalną nie oklepaną fabułę do teen slashera .
Z nowym nie oklepanym antagonistą i poruszającą fabułą.
Więc nie mów że jest oklepany i za grosz w nim wszystkiego.
To takie kino psze pana.
Czego sie tu spodziewałeś ?

To tak jakby w świecie gier video powiedzieć, że kolejna odsłona NFS, czy Gran turismo jest kurna oklepana, bo takie wyścigi już były, proszę wymyślić coś nowego.
Jest pewien gatunek filmów i gier, w których nie da się wprowadzić czegoś nowego bo się po prostu nie da.

A jakby wprowadzili że akcja filmu nie dzieje się w lesie tylko kurde na statku pasażerskim podczas kwarantanny coronavirusa. to byłby oklepany film ?
Proszę bardzo oto fabuła napisana na moim udzie - statek podczas epidemii coronavirusa, 14 dni kwarantanny. przypadkiem w luku bagażowym schronił się kompletny zajob, któremu wyskoczył liszaj pod wpływem corony.
Wyszedł przez kuchnię, zarżnął kucharza, złapał za tasak i się zaczęło.
Oklepane ?
no ...
Ale coś nowego - statek, pandemia corony.
Coś nowego.
Tylko że cała otoczka jest wypisz wymaluj podręcznikowy przykład slashera pkt 1-10

settokaiba

Piszesz głupstwa. Slashery nie są oklepane, bo to takie kino, tylko dlatego że zostało wyeksploatowane do cna. Dlatego moda na nie minęła już dawno i teraz sporadycznie cokolwiek się pojawia. Kowalski zwyczajnie spóźnił się o jakieś 30 lat i tyle.

ocenił(a) film na 7
SteelMike

spóźnił ? a może próbował wskrzesić . lepsza taka próba niż bardziej oklepany temat duchów, demonów i opętań jakim kino notorycznie nas raczy od ostatniej dekady

settokaiba

Tak, spóźnił. Hype na slashery dawno minął, tym bardziej jeżeli jakościowo ten film wygląda na taki, który był kręcony 30 lat temu.

ocenił(a) film na 7
SteelMike

Slashery są nieśmiertelne jak Jason i Myers. Kino się zmieniło, wg mnie na gorsze, bo zaczęli w kółko wałkować tematy już przejedzone. Ja tam będąc fanem Piątków, Halloween, Teksańskiej jednak będę bronił tej produkcji. Dobra ona nie jest ale dla polskiego kina jedyna w swoim rodzaju. A że kiczowata ? która cz. Jasona nie była kiczowata ? może cz 8 albo 9 ?

ocenił(a) film na 2
dawidkoroskinomaniak

Ja bym pojechał polskim dźwiękowcom. Jest XXI wiek a oni nadal nie nauczyli się swojej fuchy. Niesłyszalne dialogi, dźwięki otoczenia głośniejsze niż wspomniane już dialogi, ogólnie tego filmu nie da się SŁUCHAĆ przede wszystkim.

ocenił(a) film na 7
lordart

Akurat dźwięk jest bardzo dobry i wszystko jest pięknie nagrane i słyszalne, wyróżnia się na tle polskich filmów, bardzo dziwne spostrzeżenie

ocenił(a) film na 2
szawelus1

Jak dla mnie wyraźnie słychać i widać, że dźwięk był nagrywany w postprodukcji; źle się tego słuchało i to oglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones