PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399328}
7,6 299 369
ocen
7,6 10 1 299369
8,6 39
ocen krytyków
WALL·E
powrót do forum filmu WALL·E

...nie wspomniał, że wygląd WALLE'go jest prawdopodobnie na 99% zerżnięty z robocika Johnny 5 z filmu KRÓTKIE SPIĘCIE z 1986r. (dwa lata później wyszła kontynuacja).

użytkownik usunięty
simonetti

Rzeczywiście, przed chwilą sprawdziłem:) Myślę jednak, że był to efekt zamierzony i pewnego rodzaju "hołd" dla kina sience fiction:)

simonetti

Wielkie dzięki za podpowiedź właśnie filmu szukałam tytuł wyleciał mi z głowy .chcę go pokazać córce fance WALLE-go

simonetti

A z kolei Johnny 5 był zrzynką z R.O.B.'a, czyli robota/kontrolera stworzonego przez Nintendo dla konsoli NES. Wszystko się łączy i raczej nie potrzeby dywagować nad tym, bo tak naprawdę taki wizerunek małego robota nie jest aż tak unikatowy, przynajmniej nie był nawet wtedy taki odkrywczy.

ocenił(a) film na 7
Stavsky

A Bajtek z Pana Kleksa to dopiero była zrzynka PRL-u ;)

ocenił(a) film na 9
simonetti

A "Auto" ma oczko Hall'a 9000 z Odyseji

ocenił(a) film na 9
simonetti

Podobnie jest w przypadku Autopilota który jest wzorowany na wyglądzie legendarnego Halla 9000. Myślę że ten film to w pewien sposób hołd dla tych dwóch robotów.

ocenił(a) film na 8
EMERSION

Hal 9000 Jest samoświadomym SI statku (Discovery One) a nie robotem.

ocenił(a) film na 8
simonetti

Zgadza się

ocenił(a) film na 9
simonetti

A tam, wyglada jak lazik Curiosity

ocenił(a) film na 10
simonetti

W tym samym roku co Krótkie spięcie wyszedł ciekawy slasher pt. "Chopping Mall" (1986), tam też robot wyglądał jak Wall-E tylko tym razem był morderczą maszyną strzegącą centrum handlowego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones