1 godz. 38 min.
7,6 290 786
ocen
7,6 10 290786
23 764
chce zobaczyć
8,4 20
ocen krytyków
{"rate":8.4,"count":20}
{"type":"film","id":399328,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/WALL%C2%B7E-2008-399328/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu WALL·E
  • simonetti ocenił(a) ten film na: 10

...nie wspomniał, że wygląd WALLE'go jest prawdopodobnie na 99% zerżnięty z robocika Johnny 5 z filmu KRÓTKIE SPIĘCIE z 1986r. (dwa lata później wyszła kontynuacja).

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

simonetti Rzeczywiście, przed chwilą sprawdziłem:) Myślę jednak, że był to efekt zamierzony i pewnego rodzaju "hołd" dla kina sience fiction:)

• simonetti Wielkie dzięki za podpowiedź właśnie filmu szukałam tytuł wyleciał mi z głowy .chcę go pokazać córce fance WALLE-go

• simonetti A z kolei Johnny 5 był zrzynką z R.O.B.'a, czyli robota/kontrolera stworzonego przez Nintendo dla konsoli NES. Wszystko się łączy i raczej nie potrzeby dywagować nad tym, bo tak naprawdę taki wizerunek małego robota nie jest aż tak unikatowy, przynajmniej nie był nawet wtedy taki odkrywczy.

• emplim ocenił(a) ten film na: 7

Stavsky A Bajtek z Pana Kleksa to dopiero była zrzynka PRL-u ;)

• neero ocenił(a) ten film na: 9

simonetti A "Auto" ma oczko Hall'a 9000 z Odyseji

• EMERSION ocenił(a) ten film na: 9

simonetti Podobnie jest w przypadku Autopilota który jest wzorowany na wyglądzie legendarnego Halla 9000. Myślę że ten film to w pewien sposób hołd dla tych dwóch robotów.

• baca130 ocenił(a) ten film na: 8

EMERSION Hal 9000 Jest samoświadomym SI statku (Discovery One) a nie robotem.

• NOS_4_A2 ocenił(a) ten film na: 8

simonetti Zgadza się

• xochitl86 ocenił(a) ten film na: 9

simonetti A tam, wyglada jak lazik Curiosity

• schaumoloczek ocenił(a) ten film na: 10

simonetti W tym samym roku co Krótkie spięcie wyszedł ciekawy slasher pt. "Chopping Mall" (1986), tam też robot wyglądał jak Wall-E tylko tym razem był morderczą maszyną strzegącą centrum handlowego