film

Walka z lodem

Against the Ice
2022
1h 42m
6,3 8 360
ocen
6,3 10 1 8360
Duński kapitan Ejnar Mikkelsen w 1909 roku wyrusza na polarną ekspedycję, by udowodnić, że Grenlandia jest jedną wyspą, do której nie ma praw USA.              Zobacz pełny opis
Walka z lodem zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Edda
Film zdobył nagrodę Edda oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Walka z lodem
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 1 (polski) 2022-01-14T09:07:57 https://fwcdn.pl/webv/01/51/60151/60151.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/35/874235/Walka_z_lodem___Oficjalny_zwiastun___Netflix.vp9.1080p.webm

W 1909 roku duńska ekspedycja arktyczna pod przewodnictwem kapitana Ejnara Mikkelsena (Nikolaj Coster-Waldau) postanawia zakwestionować prawa Stanów Zjednoczonych do północno-wschodniej Grenlandii oparte na teorii, że wyspa składa się z dwóch różnych kawałków ziemi. Zostawiając swoją załogę na statku, Mikkelsen z młodym i niedoświadczonymW 1909 roku duńska ekspedycja arktyczna pod przewodnictwem kapitana Ejnara Mikkelsena (Nikolaj Coster-Waldau) postanawia zakwestionować prawa Stanów Zjednoczonych do północno-wschodniej Grenlandii oparte na teorii, że wyspa składa się z dwóch różnych kawałków ziemi. Zostawiając swoją załogę na statku, Mikkelsen z młodym i niedoświadczonym Iverem Iversenem (Joe Cole) wyrusza w podróż przez lodową pustynię, aby znaleźć dowód na to, że Grenlandia to jedna wyspa. Misja kończy się sukcesem, ale powrót dwóch mężczyzn na statek trwa dłużej i jest znacznie trudniejszy, niż się spodziewali. Gdy skrajnie wyczerpani, wygłodzeni i osłabieni atakiem niedźwiedzia polarnego w końcu docierają na miejsce, znajdują rozbity statek i opuszczony obóz. Mając nadzieję na ratunek, muszą teraz walczyć o przeżycie. Gdy dni stają się coraz dłuższe, przestają kontrolować rzeczywistość. Budzi się nieufność i paranoja - niebezpieczny koktajl w batalii o przetrwanie. "Walka z lodem" to prawdziwa opowieść o przyjaźni, miłości i inspirującej mocy braterskiej solidarności.

na podstawie
Ejnar Mikkelsen (powieść)
dystrybucja
Netflix
studio
RVK Studios
tytuł oryg.
Against the Ice
inne tytuły
Film kręcono na Grenlandii (Dania) i w Islandii.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Za mało

ocenił(a) film na 5

Bardzo dobra historia, która chyba nie została do końca wykorzystana. Jakoś tak za cukierkowo to. Gdzieś tam trochę problemów psychicznych, trochę zgrzytów, ale tak ogólnie przeleciało bez większych emocji. Do obejrzenia, do zapomnienia.

Nijaki

ocenił(a) film na 4
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

świetny

ocenił(a) film na 8

Za samą obsadę należy się duuuży plus, ciekawa prawdziwa historia, realizm przedstawianych scen ( oprócz miśka który nie za bardzo się udał ale i tak lepszy niż w "terrorze"). Film oszczędny ale wyrazisty - dla fanów filmów arktycznych i filmów skandynawskich w ogóle - jak najbardziej.

Oparte na faktach.

ocenił(a) film na 6

Film na faktach i to mnie zachęciło - obraz całkiem niezły, ale jednak czegoś mi brakowało, wg mnie można było bardziej wszystko rozbudować, pokazać przeżycia głównych bohaterów. Mam wrażenie, że wszystko było "po łebkach. Mimo to warto oczywiście zobaczyć.

A raczej walka z samym sobą.
.
Wytrwałość i samozaparcie.
Wyszkolenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones