PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765608}

Wampiry

Vurdalaki
4,5 694
oceny
4,5 10 1 694
Wampiry
powrót do forum filmu Wampiry

W odległym zakątku Karpat, niedaleko granicy z Imperium Osmańskim stoi stary klasztor.
Mieszka w nim mnich, wygnany spowiednik Carycy Elżbiety, jakoby znawca tajemnych mocy.
Z Petersburga przybywa carski urzędnik w celu sprowadzenia go spowrotem do miasta. Misja kończy się fiaskiem, mnich odmawia.
Wysłannik, wraz ze swym sługą zatrzymuje się w pobliskiej osadzie.
Poznaje tam piękną dziewczynę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia.
Wkrótce bohaterowie są świadkami niezwykłych , przerażających wydarzeń, których nie mogą pojąć...
Wieśniacy szpecą o odrodzeniu się pradawnego Zła...
Z grobów powstają ghoule...
Niebawem, z pomocą mnicha przyjdzie im zmierzyć się z armią nieumarłych, a także ratować dziewczynę, która odgrywa kluczową rolę w planach przebudzonego Pana Ciemności...

Flim wg noweli Aleksandra Tołstoja, nakręcony na zaanektowanym przez Rosję Krymie.

Zwiastun... https://www.youtube.com/watch?v=ww8Q2NXDd_Q

Montago

Skoro film oceniłeś na "6", to zapewne go widziałeś. Skoro zaś go widziałeś, to czemu cytujesz cudzy opis, a nie pokusisz się o własny, że nie wspomnę o opinii na temat filmu?

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

@Julian a może autor postu uznał, że cytowany cudzy opis idealnie pasuje do FW? Po co ma tworzyć coś swojego gdy inni zrobili to lepiej?

ocenił(a) film na 6
Julian_Mach

To nie jest oficjalny opis zaakceptowany za punkty, to tylko pomoc dla użytkowników, gdy nic innego tu nie ma.
Opis skomponowałem po obejrzeniu filmu, może i pewna część gdzieś wcześniej była, natomiast obecnie to jest miks rzeczy z sieci i mojego wkładu.
Dzięki temu jest bogatszy niż na innych portalach.

Natomiast moja opinia jest w drugim poście, tyle chyba mogłeś zauważyć zanim napisałeś o jej braku?

Montago

Tak, zwracam honor! Po prostu nie zwróciłem uwagi na powtarzający się nick.

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

W sumie już zwróciłeś honor wiec temat zamknięty. Po zatem były te uszczypliwości? Nie lepiej było neutralnie zapytać adwersarza o jego postawę?

Mistrzu-1

Racja i dlatego powtarzam - mea maxima culpa!

Julian_Mach

Chyba z nudów przyczepiłeś się?
Gdyby jeszcze Montago dał zły opis, to byłoby te "czepialstwo" uzasadnione, a tak... idź chłopie zrób cokolwiek pożytecznego...

ocenił(a) film na 4
pawelk1504

Amen.

pawelk1504

+pawelk1504
Spróbuję zastosować się do tej światłej rady pod warunkiem, że nauczysz się choć odrobiny grzeczności.

Julian_Mach

Tam też jesteś taki "mundry"???
Ironię to chyba wiesz gdzie możesz sobie wsadzić to raz, a dwa jak sam jesteś NIEGRZECZNY to jest ok, ale jak Ktoś jest w stosunku do ciebie, to pretensje.
Co za matołek...

pawelk1504

Nie wiem, po co tak ujadasz, jak kundel zza drzewa, skoro po pierwsze nie ciebie dotyczyła moja uwaga, a po drugie w oczywisty sposób przyznałem się do niedopatrzenia.

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

@Julian bez przesady, prośba o zajęcie się czymś pożytecznym to chamstwo? Chyba 242 Twoich komentarzy to za mało by poznać uroki Filmwebu i jego użytkowników co nie umieją ustosunkować się do ocen, ale zamiast robią osobiste, prostackie, chamskie wycieczki. Dalego wystarczy jak odniesiesz się do mojej wypowiedzi, że Montago ma prawo cytować dobrze oceniane przez niego komentarze zamiast robić swoje.Czy masz na tyle odwagi by to po prostu po męsku zaakceptować, że inni mają prawo do cytowania innych opisów?

Mistrzu-1

Jako sekundant kolegów Montago i pawelk1504 (nie wiem, czy to się odmienia) nawet się sprawdzasz, ale jako intelektualista trochę mniej, skoro moją delikatnie ironiczną uwagę uznajesz za "osobistą, prostacką, chamską wycieczkę". Zaręczam, że i w życiu osobistym, i internetowym zdecydowanie stronię od chamstwa i chamów.
Odnosząc się do Twojej wypowiedzi absolutnie i po męsku akceptuję, że "inni mają prawo do cytowania innych opisów" i kolega Montago "ma prawo cytować dobrze oceniane przez niego komentarze zamiast robić swoje". Jak widzisz mam na tyle odwagi.

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

@Julian_Mach Zajebiście! I takich chciałbym mieć znajomych na filmwebie! Jeśli nie pogardzisz to zapraszam.

Mistrzu-1

No to poszło! Mam nadzieję, że nie pożałujesz. Ja zresztą też. Co do Twojego "sekundowania", to pojąłem, skąd się wzięło:) Zresztą, nie jestem łatwy we współżyciu, moje oceny często bywają odmienne od ogółu i... no, w ogóle...
No i najważniejsze, jako człowiek chorobliwie wręcz zakochany w polszczyźnie, jestem purystą językowym. Pewnie dlatego wyżej niż przekleństwa cenię eufemizmy, które są równie kąśliwe i w moim przekonaniu mają większą siłę rażenia. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

Bardzo dziękuję. Mamy 64% zgodności zatem to bardzo dużo jak na oceniającego odmiennie niż ogół to masz bardzo podobny gust do mojego.

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

Dodaj proszę jakiś avatar bo wtedy łatwiej się dyskutuje. Kiedyś zjechałem kolesia za "Anihilację" a okazało się, że to laska co nie umiała zaznaczyć w profilu płci. No i musiałem potem się mocno gimnastykować, bo od razu się obraziła :(

Mistrzu-1

No tak... kwestia awatara jest dla mnie dość skomplikowana. Ten, który użytkuję na innym forum, jest moim ulubionym (i, jak dotąd, jedynym), jednak z racji tego, co przedstawia, moi adwersarze często wykorzystują go do ataków ad personam, nie zaś ad meritum. Być może tytułem próby dodam go na FW. CO do płci, to zaręczam, że jest zgodna z moim nickiem!

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

Julian i co z avatarem. Nowy rok i nadal "zaślepka"? :((((

Mistrzu-1

+Mistrzu-1
Pracuję nad tym;)

Montago

"Spowrotem"? Po jakiemu to?

ocenił(a) film na 6
Lady_Mitsouko

Po "aplikacyjnemu" - z smartfonowej apki klawiatury.
Nie zdążyłem tego poprawić przed upływem czasu edycji.
Akurat to słowo poprawnie wpisane, apka mi na drugiem miejscu wyświetla, a jako pierwsze to błędne.
I nie zawsze od razu zauważę że wstawiłem takie "cuś" :/

ocenił(a) film na 4
Montago

Już kocham @Lady_Mitsouko <3

ocenił(a) film na 6
Mistrzu-1

Coś mnie ten opis od początku prześladuje ;)

Dobrze, że choć na IMDb tego błędu nie ma, bo tłumacz raczej dobrze mi ten opis przetłumaczył, zanim go tam umieściłem :P

Montago

Co do samego filmu da się obejrzeć, jednak wampiry wyglądały bardziej jak zombi ;)

ocenił(a) film na 6
buterfly

To samo w swoim komentarzu pod oceną napisałem ;)
Zombie napędzane przez wampiry :P

Montago

Bardziej człowieka który chcę być wampirem ;)

ocenił(a) film na 4
Montago

@Montego co ty się wysługujesz amerykańcom? Nie mają swoich parobków, czy co? Zapewne za darmo to robisz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones