Le discours

1 godz. 27 min.
6,4 604
oceny
6,4 10 604
626
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":855135,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Le+discours-2020-855135/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Weselny toast
  • netyy ocenił(a) ten film na: 6

młodsza publiczność się wynudzi, zwłaszcza ta, która oczekuje komedii romantycznej. Film klimatem przypomina mi "Małe szczęścia", choć tamten był bardziej studium psychologicznym otoczenia, w którym jedno z przyjaciół, niezapowiadające się, nagle robi karierę, a tu mamy do czynienia z neurotycznym, nieporadnym bohaterem, który ma do wygłoszenia toast weselny i wspominając koleje swojego życia przez cały film wieszczy porażkę. Kameralny, lekko teatralny klimat, mało akcji, bardziej opowieść głównego bohatera, z dużym poczuciem humoru, ironią, można się pośmiać w wielu momentach. Generalnie sama prawda o nas, o funkcjonowaniu w związkach, o tym jak reagujemy, kiedy z jednej strony nadchodzi informacja, że musimy sobie zrobić przerwę. Dobra komedia francuska na 6,5, polecam

• 8azyl1szek ocenił(a) ten film na: 7

netyy Dobijasz mnie trafnością swojej oceny. :)

• kaymann ocenił(a) ten film na: 2

netyy "dobra komedia dla grupy wiekowej 30+" Tylko nie podałeś górnej granicy, a ja mam sporo więcej i wymęczył mnie totalnie. Totalnie antypatyczny bohater w rodzinnym kręgu przedstawia kolejne wersje przyszłego przemówienia (jedna głupsza od drugiej), snuje wspomnienia i wyobraża sobie różne rzeczy związane z dziewczyną. "przypomina mi "Małe szczęścia":. Mi także, ale tamten nie był aż tak beznadziejny.