PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30726}
7,2 14 665
ocen
7,2 10 1 14665
6,9 15
ocen krytyków
West Side Story
powrót do forum filmu West Side Story

No cóż mam pewne pytania co do opisu. Wydawało mi się, że jest to adaptacja musicalu (scenicznego) Andrew Lloyd Webbera. Chyba, że to on to zadaptował. Czy ktoś pamięta jak to było na prawdę, czy znowu coś pokręciłem?
A co do filmu, to najbardziej utkwiła mi w pamięci piosenka "America, America!!" Jej przewodni motyw znalazł się także przez moment na jednej z płyt Metallici.

ocenił(a) film na 9
Lord___Sidious

re:America, America !!! & Pytanie?
Tym razem Webber nie maczal w tym swoich muzycznych palcow. :) Opis jest adekwatny, jest to filmowa adaptacja sztuki scenicznej Jerome'a Robbinsa i Arthura Laurentsa, na postawie "Romea i Julii" Szekspira.
Moim zdaniem jeden ze wspanialszych musicali, ktore zawsze swietnie wypadaja w teatrze, ale ten film rowniez jest b.dobry, a pod wzgledem choreografii znakomity.

ocenił(a) film na 9
Joanna

Dziękuję
Tak mi się coś wydawało, że to nie jest bezpośrednia ekranizacja "Romea i Julii", a raczej sztuki scenicznej opartej na niej. Nie wiem skąd mi się ten Webber wziął, jakoś tak jest, czasem z pamięcią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones