PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151042}
6,0 627
ocen
6,0 10 1 627
When a Stranger Calls
powrót do forum filmu When a Stranger Calls

Małżeństwo Mandrakisów planuje spędzić romantyczny wieczór we dwoje. Zostawiają więc swoje pociechy pod okiem opiekunki Jill. W środku nocy dziewczynę zaczynają dręczyć tajemnicze telefony od nieznajomego, wszystko wskazuje na to, że obserwuje on Jill.

+ naprawdę porządny thriller z niezłą, dość oryginalną historią
+ zarówno początek filmu jak i końcówka potrafi mocno podnieść ciśnienie
+ za pomocą prostych środków zbudowana jest bardzo niepokojąca atmosfera
+ duża w tym też zasługa muzyki, która świetnie podkreśla wydarzenia na ekranie
+ ciekawe kreacje stworzyli zarówno Charles Durning jak i Tony Beckley

- środek filmu nieco wytraca tempo
- kilka scen bywa mocno naciąganych ale da się na to przymknąć oko
- liczyłem na jakiś krótki rys psychologiczny Duncana
- widać ewidentną inspirację "Czarnymi Świętami"

Podsumowując, "When a Stranger Calls" to kawał porządnego thrillera, który od pierwszych minut potrafi mocno zaangażować widza. I nawet jeśli środek filmu nie wypada równie dobrze to już końcówka ponownie robi dobrą robotę. Warto zobaczyć, szczególnie, że podobny motyw był później wykorzystywany niezliczoną ilość razy, ot chociażby w "Krzyku" Wesa Cravena.

nightmare_1985

Warto obejrzeć także prekursora "When a Stranger Calls", czyli horror krótkometrażowy "The Sitter" (1977) Freda Waltona. Nie ma go jeszcze na Filmwebie, ale ktoś ostatnio wrzucił ten film na YouTube. Polecam obejrzeć dla porównania.

ocenił(a) film na 7
khanate

O, dzięki za info! Na pewno obejrzę. Szukałem tego krótkiego metrażu przy okazji "When a Stranger Calls" ale nie mogłem go znaleźć na YT.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones