film

Więzienie

Fängelse
1949
1h 19m
6,9 278
ocen
6,9 10 1 278
Martin reżyser filmowy spotyka się z nauczycielem matematyki, który proponuje mu realizację filmu o wszechwładzy zła. Martin opowiada o tym pomyśle dziennikarzowi,... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Więzienie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Martin reżyser filmowy spotyka się z nauczycielem matematyki, który proponuje mu realizację filmu o wszechwładzy zła. Martin opowiada o tym pomyśle dziennikarzowi, Thomasowi. Ten opowiada mu historię z własnego życia, o miłości do prostytutki, Brigitte-Caroliny. Miłość ta zakończyła się samobójstwem Brigitte-Caroliny i powrotem Thomasa do niekochanej żony.

studio
Terrafilm
tytuł oryg.
Fängelse
inne tytuły
Prison Miedzynarodowe
Prison USA
The Devil's Wanton USA
więcej
Zdjęcia do filmu kręcono w Sztokholmie (Szwecja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Choć zaczynają się pojawiać pewne znaki w postaci coraz cięższych podejmowanych tematów i że będzie tylko coraz lepiej. Jest parę ciekawych scen ale to nie wystarczyło żeby film się zestarzał i dziś stanowił raczej ciekawostkę w stylu "jakie to filmy robił Bergman na początku" albo pozycję do odbębnienia w celu...

i uważam je za udane. Film z ciekawą historią, bardzo dobrze nakręcony, wiele bardzo dobrych scen ( w tym sen Birgitty Caroliny), sporo symbolicznych scen... nie wiem na ile dobrze wszystko interpretuję, ale tak czy siak jestem zadowolony z seansu.

Dosyć ciekawe studium na temat skomplokowanych relacji międzyludzkich... Zarysowują się tematy, które twórca będzie kontynuował w dalszej twórczości: pytania o sens życia i istnienie boga. Ciekawe postacie kobiece: Sofi, a szczególnie Brigitta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones