film

Wiara czyni czuba

Religulous
2008
1h 41m
7,4 6 981
ocen
7,4 10 1 6981
6,3 6
ocen krytyków
Bill Maher spotyka się z wieloma przedstawicielami różnych religii, aby poznać istotę Boga. Zobacz pełny opis
Wiara czyni czuba zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Wiara czyni czuba
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T12:04:33 https://fwcdn.pl/webv/03/78/20378/thumbnail.20378.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/60/437160/religulous_tlr1a_1080p.vp9.720p.webm

Bohater filmu Bill Maher, jeden z najbardziej popularnych satyryków w Stanach Zjednoczonych, mistrz w ośmieszaniu osób publicznych (głównie polityków), zasłynął również jako prześmiewca religijny. Dokument jest zapisem jego podróży, między innymi do Salt Lake City, Watykanu i Jerozolimy, podczas których Maher odwiedza przedstawicieliBohater filmu Bill Maher, jeden z najbardziej popularnych satyryków w Stanach Zjednoczonych, mistrz w ośmieszaniu osób publicznych (głównie polityków), zasłynął również jako prześmiewca religijny. Dokument jest zapisem jego podróży, między innymi do Salt Lake City, Watykanu i Jerozolimy, podczas których Maher odwiedza przedstawicieli różnych religii i sekt, a także niewierzących. Wśród jego rozmówców są chrześcijanie, muzułmanie, chasydzi, mormoni, sataniści, scjentolodzy, ateiści i inni. Maher z każdym z nich wdaje się w dyskusję, próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o jego Bogu i wierze, by na koniec nadać wszystkiemu żartobliwy ton. Nie oszczędza nikogo.

boxoffice
$13 639 115 na świecie
$13 011 160 w USA
$627 955 poza USA
budżet
$2 500 000
studio
Thousand Words
tytuł oryg.
Religulous
inne tytuły
Film kręcono w Hadze, Amsterdamie (Holandia), Charlotte i Raleigh (Karolina Północna, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii, USA), Miami, Orlando i Winter Park (Floryda, USA), Park Ridge (New Jersey, USA), Salt Lake City (Utah, USA), San Fernando (Kalifornia, USA), Jerozolimie (Izrael), Londynie (Anglia, Wielka Brytania), Watykanie oraz na wzgórzach Tel Megido (Izrael).
W filmie zabrakło mi intelektu, zgrabnego poczucia humoru i przede wszystkim argumentów. Na plus mogę jedynie zaliczyć pomysł (oryginalny i ciekawy) oraz niektóre rozmowy. Maher wykazał się ignorancją i tendencyjnością. Jego film pozbawiony jest błysku i jest jedynie stronniczą historią pewnego niewiele wiedzącego człowieka. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kapłani najróżniejszych religii i sekt lękają się postępu nauki jak wiedźmy jasnego światła poranka. Lęka ich i gniewa
zarazem, że ktoś demaskuje oszukańcze sztuczki, z których żyli.

Czytanie tych dyskusji na forum jest przezabawne. Tak samo jak ten film.
Odnośnie produkcji: nie spodobało mi się kilka kwestii (Bill za mało uwagi poświęcił islamowi, za dużo chrześcijanom, pominął wiele ważnych religii; kpił, szydził i wywyższał się, jakby sam wszystko wiedział,,,).
Urywki filmów wplatane w...

Film, który pokazuje do czego dążą ludzie przez wiarę, a do czego dążyliby przez zwyczajne szanowanie się nawzajem.

7/10

ocenił(a) film na 7

Tytuł trafiony w 100%. Wszyscy rozmówcy są tacy religijni, a nie potrafią odpowiedzieć na tak podstawowe pytania w temacie własnej wiary, a gdy cierpliwość się w końcu kończy to słyszymy standardowe "niezbadane są wyroki boskie", przez co robią z siebie tytułowych czubów. Na przekór temu co piszą na forach o...

Ten film nie ma być śmieszny, po prostu ukazuje hipokryzję płynącą z religii, a ponieważ robi to w dość ironiczny sposób dopiero to jest zabawne :)

Nie można jednak zapominać o wspaniałej metaforze na koniec: "Nauczyliśmy się zadawać masową śmierć, zanim wyleczyliśmy neurologiczne zaburzenia dążenia do niej"

To...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones