PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32620}

Wielka czerwona jedynka

The Big Red One
7,3 3 340
ocen
7,3 10 1 3340
7,2 6
ocen krytyków
Wielka czerwona jedynka
powrót do forum filmu Wielka czerwona jedynka

Fatalnie slabe, nie wspominajac juz o kompletnym braku realizmu i realiow historycznych.

ocenił(a) film na 1
Poke

racja, trudno strawić i trudno się doczekać końca... Niemcy swoją pasywnością i łatwością umierania trochę przypominają "Czterech pancernych.."

nikky

zgodnosci historycznej chyba brak obozy koncentracyjne w czechoslowacji ?

GureK

Odróżniasz chociaż obozy koncentracyjne od obozów zagłady?
Tych drugich nie było na terenie Czech i Słowacji. Tych pierwszych było już kilka: Lety, Hodonin, Nowaki, Wyhne, Sered.

Poke

Akurat obóz w Czechosłowacji to prawda, tym bardziej, że reżyser filmu sam brał udział w jego oswobodzeniu;)

ocenił(a) film na 7
Poke

To chyba jedyny film w którym wspomniano o prezerwatywach w charakterze osłon przed wodą na karabiny

ocenił(a) film na 7
rapahandock

Czemu tam od razu słaby? Mnie się podobał. Oglądałam go dwa razy i - może dlatego, że jestem babą - g* mnie obchodzi jakie czołgi grały jakie. W teatrze mielibyście czołgi z tektury;P
Wychowałam się na takich filmach, na Lee Marvinie - jak dla mnie - klasyk:)

ocenił(a) film na 6
Poke

Tak slaby troche ten film. Jedynie gra Lee Marvina ciagnie moja ocene do gory. Juz wiem dlaczego Luka Skywalkera nie zatrudniano do filmow, slabiutki aktor. Po takich filmach jak Szeregowiec czy Kompani braci, wszystko w tym filmie jest takie mdle i nieprzkonywujace. Jak dla mnie 6.

ocenił(a) film na 4
Poke

ma swój urok, lee mavin i te sprawy, ale reszta... i realizm... masakra, a już lądowanie na plaży omaha to kpina jakaś, porównać rewalizm Szeregowca Ryana( i innych) z tym... dawaj w 20stu i 2 lodzie desantowe zdobędziemy plaże. Ocena 4/10

ocenił(a) film na 7
Poke

Tyś był, tyś widział.

Poke

True. Słabizna. Zauważyłem, że część ameb daje bardzo wysokie oceny, tylko dlatego że film jest stary. Przy okazji cmokają: arcydzieło, 11/10 i do tego kilka pseudointeligenckich banałów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones