Wilczyca

1982 1 godz. 38 min.
5,8 3 886
ocen
5,8 10 3886
2 087
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"type":"film","id":11697,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Wilczyca-1982-11697/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wilczyca
  • SebastianNiestudent ocenił(a) ten film na: 10

film miał senny klimat ,co jest dużym plusem (potęgująca uczucie zagrożenia) . Doskonała muzyka
    Jerzego Matuli, dobrze dobrana obsada,film również jest dramatem psychologicznym.
    Dla mnie jedynie nie podobała się scena z 57 minuty filmu (retrospekcja Mateusza) gdy upiór
    Maryny wygladał nieco kiczowato, ale końcowa scena to prawdziwy majstersztyk.

Pytanie do krytyków: proszę mi wskazać drugi film z takim niepowtarzalnym klimatem.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

SebastianNiestudent Jeśli chodzi o polskie, to będzie problem, ponieważ nasi rezysezy i scenazyści, wymyślili sobie, że komedie, niekoniecznie romantyczne, wychodzą im najlepiej. Przywarli więc wszelkimi odnóżami do tej kategorii, i klepią na potęgę coraz głupsze i coraz bardziej infantylne filmidła, w reklamach uznawane za co najmniej filmy roku. Jeśli więc oczekujesz filmu porównywalnego klimatem z Wilczycą, to musisz szukać wstecz. Ale ja nie jestem krytykiem.

'' Kac Wawa'' , ''Ciacho'' i ''Wyjazd integracyjny'' to już klasyka gatunku. Jak słyszę film roku i patrzę na obsadę to nawet nie czytam o czym będzie, bo wiem że nie warto.

• giovanni50 ocenił(a) ten film na: 7

SebastianNiestudent Akurat Wyjazd integracyjny bardzo mi się podobał

giovanni50 Mnie tylko wpadła w ucho piosenka ''Kombii'' to jest integracja na maxa.

• grapho71 ocenił(a) ten film na: 7

Lokis - naprawdę solidne, rodzime kino grozy :) polecam :)

• grapho71 ocenił(a) ten film na: 7

grapho71 i jeszcze MEDIUM naprawdę kino z niesamowitą atmosferą ;)

• Natasza882 ocenił(a) ten film na: 9

SebastianNiestudent Jeśli chodzi o podobny klimat, to polecam " Widziadło " Znakomite aktorstwo, złowieszcza atmosfera, interesująca fabuła.

Natasza882 Widziadło było niezłe , jednak rozśmieszyła mnie scena utraty głowy przez Wilhelmiego. Pamiętam świetny pazdziernikowy jesienny klimat.

• Natasza882 ocenił(a) ten film na: 9

SebastianNiestudent Ostatnia scena rzeczywiście komiczna, a zarazem efektowna. Ja przeczuwałam, że Strumieński grany przez Wilhelmiego, może przez tego upiora, źle skończyć. Zastanawiałam się też, dlaczego go nie aresztowali za zabicie Kseńki.

• unpractical ocenił(a) ten film na: 8

SebastianNiestudent Dolina Issy

• Chlor_3 ocenił(a) ten film na: 8

SebastianNiestudent Zgadzam się, klimacik i film miodzio :-)

• SebastianNiestudent "Pytanie do krytyków: proszę mi wskazać drugi film z takim niepowtarzalnym klimatem."
    Według mnie to "Ja gorę", chyba najlepszy polski horror i na pewno bardziej śmieszny od Wilczycy. Można paść ze śmiechu, tutaj znacznie gorzej, tylko czasami troszku śmiechu, chociaż sam Jasiński w tej peruce jest komiczny:)

kacaniecbogumil Myślałem , że to jego prawdziwe włosy.

• SebastianNiestudent W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku powstało sporo ciekawych polskich horrorów,bo wiadomo było,że takie filmy nie zostaną okrojone przez cenzurę.Ale posępny klimat w nich wydawał się być pewnym odzwierciedleniem atmosfery w kraju.Oprócz tu wymienionych polecam jeszcze "Dom Sary",też klimatyczny,ale trochę trąci myszką.