PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657859}

Witaj w klubie

Dallas Buyers Club
7,8 181 428
ocen
7,8 10 1 181428
7,4 43
oceny krytyków
Witaj w klubie
powrót do forum filmu Witaj w klubie

7/10

ocenił(a) film na 7

Wszystko super pięknie... film super, gra aktorska b. dobra ale brakowało czegoś w tym filmie....

Zdecydowanie wart obejrzenia ale nie wiem czemu tyle nagród dostał.

ocenił(a) film na 7
Joyce

Zgadzam się z Tobą... warto było pójść do kina, ale.....historia mną nie wstrząsnęła, Leto zasłużenie dostał Oskara, Matthew wkurzał mnie tym swoim kowbojskim sznytem, chociaż pewnie reżyser to miał w zamiarze. Film nie zapadł mi w pamięci, choć wczoraj byłam w kinie, za tydzień w ogóle już tego nie będę pamiętać.

MrsDean

Miałem podobne odczucia. Film nie jest zły, ale też nie jest genialny. Aktorstwo na wysokim poziomie, ale fabuła nie zachwyca.

ocenił(a) film na 8
MrsDean

W sumie coś w tym jest. Nawet Nebraska (też nominowany do Oscara) dłużej mi chodzi po głowie.

Choć ten film też uważam za dobry, to faktycznie ulatuje już z pamięci. Jared Leto mi tylko został, jeśli już.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

Leto dał popis, wielkie brawa dla niego za tą role, gdzieś czytałam że na galę Oskarów chciał wystąpić w damskich łaszkach, ale podejrzewając skandal w ostatniej chwili się wycofał.

ocenił(a) film na 8
MrsDean

a szkoda ;)

ocenił(a) film na 7
Joyce

nagrod dostal duzo, ale sa to nagrody dla aktorow no i za charakteryzacje i jak dla mnie wszystko sie zgadza, a ze film nie jest jakos szczegolnie porywajacy to juz inna sprawa

ocenił(a) film na 7
uncut

Uważam, że na podobnym poziomie jest "American Hustle". Oba filmy dobre, ale nie wybitne. Na uwagę u obu zasługuje świetne aktorstwo. Muszę jeszcze zobaczyć "Wilka", "Zniewolonego" i "Nebraskę". Jestem ciekawa czy któryś z nich naprawdę się wybija na tle innych.

ocenił(a) film na 8
lena_777

Polecam jeszcze "Ona"

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

Widziałam "Ona",a raczej należałoby powiedzieć "On", bo dla mnie to był mondram jednego aktora, świetnego zresztą Phoenixa... Gdyby taką role miał zagrać np. taki Bradley Cooper to film byłby gniotem... Jones fajnie nakreślił socjologiczną wizję społeczeństwa zachodniego za kilka lat.... przepełnionego gadżetami i jednocześnie coraz bardziej porażonych atrofią uczuć i samotnością. Też oceniłam na 7 więc jest na mniej więcej tym samym poziomie co "AH" i "Witaj w klubie", tylko to kino bardziej kameralne, wyciszone....

ocenił(a) film na 10
lena_777

porównanie do 'American Hustle' uważam, że jest trochę przesadzone, bo jednak 'Witaj w klubie' ma zawarty jakiś morał; coś, co ma w nas obudzić przeróżne emocje i wybrać z nich te najbardziej poruszające, te które w pewny sposób zmuszają do osobistej refleksji. "American Hustle' spłynął po mnie kompletnie, oprócz dobrej obsady, jest w nim niewiele elementów wartych uwagi.

ocenił(a) film na 7
Joyce

Według mnie film się zaczął dłużyc gdzieś od 2/3 filmu. Chyba pomysły się im skończyły.

ocenił(a) film na 7
jagoda49

Pomysły im się skończyły, gdy zaczęli letargiczne odhaczać kolejne fakty z życia Woodroofa zamiast pogłębiać jego postać jak w pierwszej godzinie. Film działa, gdy wychodzi ponad suche fakty biograficzne i pozwala na jakąkolwiek emocjonalną więź. W drugiej połowie tego już niestety nie było. Już nie wspomnę o moralizującym monologu głównego bohatera na końcu - widz nie jest idiotą, potrafi sam wyciągnąć wnioski z tej historii.

ocenił(a) film na 7
dawids266

Często gęsto w amerykańskich filmach przewija się jakiś motyw, który niczym biblijna przypowieść ma na końcu coś symbolizować i spajać się z przesłaniem filmu. W "Witaj w klubie" był to obraz matki Woodroofa, w "American Hustle" ta anegdota szefa Coopera o łowieniu ryb.... Dla mnie taki zabieg jest już trochę oklepany....

Było też parę zbliżeń, które miały jak krowa na rowie coś pokazywać np. dwukrotne ujęcie na kalendarz, no przecież ludzie nie maja sklerozy, jak kilka minut wcześniej lekarz o tym informuje... Było jeszcze parę takich ujęć, ale jakoś teraz nie mogę sobie ich przypomnieć :)

ocenił(a) film na 8
dawids266

Mam bardzo podobne odczucia. Tym niemniej nagrody jakie dostał, czyli dla aktorów i za charakteryzację wydają się zasłużone.

ocenił(a) film na 8
dawids266

A mnie akurat druga połowa filmu podobała się bardziej. Świetnie ukazana walka o życie wbrew rządowym przepisom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones