PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657859}

Witaj w klubie

Dallas Buyers Club
7,8 181 425
ocen
7,8 10 1 181425
7,4 43
oceny krytyków
Witaj w klubie
powrót do forum filmu Witaj w klubie

Witam :) Tak sobie pomyślałam, że dobrym pomysłem będzie zapytanie was o zdanie w kwestii mojej pracy maturalnej.
Wybrałam temat "Wpływ używek na degradację człowieka. Dokonaj analizy zachowań postaci na wybranych przykładach literackich i fimowych."
Jak myślicie, który z filmów: "Requiem dla snu" czy "Dallas buyers club" będą lepszą pozycją?
Tak luźno pytam :) Może macie inne pomysły?

ocenił(a) film na 7
ashamed

dobry pomysł z tym tematem, koniecznie uwzględnij filmy"Moje własne Idaho" "Przetrwać w Nowym Yorku".

MrsDean

Dziękuję za podpowiedzi, sprawdzę je teraz :)

ocenił(a) film na 8
ashamed

jeśli chodzi o użytki myślę, że najlepszym przykładem będzie Requiem Dla Snu ;) Takie jest moje zdanie. Idealnie przedstawia w jaki sposób niszczą ich życia

ashamed

Poszukaj sobie na necie, lub przeczytaj książkę "My, dzieci z dworca Zoo" ( Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) może też Ci się przydać :) wprawdzie stary film, ale używki dalej aktualne,niestety :/

ashamed

No i jeszcze jest Trainspotting

ocenił(a) film na 8
ashamed

Las Vegas Parano
Human Traffic
Skazany na bluesa
Trainspotting
---

terrorystan

dzięki za propozycje!! wybrałam w końcu 2 filmy: "Requiem dla snu" i "Żółty szalik" (polski film, rola Gajosa <wow>) i 2 książki: "My, dzieci z dworca ZOO", bo znałam wcześniej oraz fragment lektury "Pamiętniki" Jana Chryzostoma Paska, czyli ogólnie o zdegenerowanych polskich sarmatach.
btw. Trainspotting oglądałam kiedyś, dobry, ale muszę sobie go odświeżyć :D

ashamed

A Breaking Bad? :D Mogłabyś pokazać,że używki wpływają destrukcyjnie nie tylko na uzależnionych od ich zażywania ;)

Mikasa08

Już niestety oddałam bibliografię i nie mogę nic zmienić <bezsensu> Nie wiem czemu od razu nie pomyślałam o Breaking Bad :O Myślisz, że przykłady filmowe obejmują też seriale? Chyba powinny :D
Science bitch!

ocenił(a) film na 9
ashamed

Lepszą książką byłoby - "Milion Małych Kawałków" - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/35599/milion-malych-kawalkow

ashamed

Pasek? Wow, nie wpadłabym na to ;) Jakoś staruszków literackich nie kojarzy się z bluzwisem i buntem... ale trop ciekawy.

ocenił(a) film na 8
ashamed

"Pętla" Hasa warta polecenia :)

ocenił(a) film na 7
ashamed

Zdane? :)

RAC_79

Po roku odpowiadam, zdane :D Kurde, aż mi się przypomniało życie w liceum, tęsknię :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones