Wiwarium

Vivarium

2019 1 godz. 37 min.
5,7 3 026
ocen
5,7 10 3026
1 995
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
powrót do forum filmu Wiwarium
 • no i w sumie co z tego że ciekawy pomysł skoro do niczego nie prowadzi. nie oczekiwałem full wyjaśnienia ale chociaż zalążek po co to wszystko, nawet najprostsze rozwiązanie dla tłuka byłoby lepsze.. np eksperyment rządowy, lu psycho zabawa miliardera, a tu nic i w sumie obejrzyj widzu i pocałuj się w d... no obejrzałem i żałuję. Imogen nawet nie ulżyła w tej przeprawie

 • korat ocenił(a) ten film na: 7

  SWoland Akurat film ma doskonałe wyjaśnienie, pokazuje w jakiej spirali życia się znajdujemy, jakimi niewolnikami jesteśmy gdzie często robimy coś bez sensu czego nienawidzimy w imię systemu i dobra ogółu, z czasem zatracamy się w tym życiu znika bunt a wtedy zostajemy trybami maszyny jaką jest system.l z której nie możemy się uwolnić.

 • korat to fajnie, ale taką formułkę możesz przypiąć do każdego filmu gdzie ktoś kogoś porywa. i każe się poruszać według schematów życia.. tutaj też by to przeszło gdyby nie te nadprzyrodzone udziwnienia.

 • korat ocenił(a) ten film na: 7

  SWoland Ten film jest przenośnią, nadprzyrodzone zjawiska to prezentacja stylu życia w społeczeństwie, którego często nie rozumiemy, ale skoro inni tak robią więc my robimy tak samo. Zobacz jak szybko bohaterowie pogodzili się z losem. Właśnie ten brak szukania przez nich odpowiedzi jest całym meritum filmu.

 • korat tak szybko się pogodzili że tylko Jessie kopał 3/4 filmu a Imo szpiegowała syna mutanta... więc to obala teorie pogodzenia i braku szukania

 • VanKert ocenił(a) ten film na: 7

  korat bzdury mój panie... zostaw filozofię, zajmij się kukułką i zrozumieniem, porozumieniem... osobiście podoba mi się interpretacja słowa "wolność"... no cóż... kto wymyślił klatkę dla ptaszków jak nie my? :)

 • cyfrowy_baron ocenił(a) ten film na: 4

  korat Jak decyduję się obejrzeć s-f to oczekuję s-f a nie dramatu obyczajowego, okraszonego thrillerem, z którego nic nie wynika na koniec.

 • SWoland W filmie nie ma żadnej filozofii do rozkminy. Zmiennokształtni kosmici zrobili z młodej pary rodziców dla swojej kukułeczki i to wszystko.

 • regal20 no i to jest najnormalniejsze podejście

 • astat_2 ocenił(a) ten film na: 6

  regal20 Niekoniecznie kosmici. To mógł być inny inteligentny gatunek żyjący obok nas. Tak jak kukułki w świecie ptaków.

 • astat_2 no niby tak, ale musieli tez wykształcić odpowiednią technologię do wykonania tych wszystkich czynności, co trochę byłoby trudne do ukrycia przy równoczesnym egzystowaniu obydwu gatunków od czasów prehistorycznych.

 • slobi ocenił(a) ten film na: 3

  regal20 Zgadza się, pomysł że kosmici w tym przypadku insektoidy podrzucają jak kukułka swoje dziecko na wychowanie ciekawy ale sam film jak dla mnie słaby, jeszcze tak do połowy w miarę dobrze się to ogląda później zaczyna już trochę męczyć, jak dla mnie zdecydowanie czegoś zabrakło...

 • slobi Bo pomysł był dobry ale na jakiś film krótkometrażowy 20-30 min a nie pełnoprawny film, dłuży się bo nic nowego się nie dzieje, a to co się dzieje w większości można się domyślić, fajnych kilka momentów, zakończenie tez w miarę i tyle.

 • ppaatt2 ocenił(a) ten film na: 5

  SWoland Problem tego filmu jest taki, że sprzedaje nam rozwiązanie tej całej wydumanej alegorii na samym początku. Zero subtelności, a co za tym idzie zero zaskoczenia, bo od sceny z dzieckiem w kartonie już wiadomo właściwie jak będzie wyglądała reszta filmu. Symbolizm dla leniwych hipsterów, którym nie chce się łączyć wątków, bo wszystko podane na tacy. Generalnie to spoko pomysł na jakiś odcinek serialu typu Inside No. 9 (nawet pasuje sam numer domu ;) ), a nie pełny metraż.

 • szybki1244 ocenił(a) ten film na: 9

  SWoland Źle trafiłeś. Jak chcesz wyjaśnień jak sam ująłeś "dla tłuka" obejrzyj sobie film na takim właśnie poziomie. Ta produkcja jest tajemnicza i nieco surrealistyczna. Pozostawia pole do interpretacji. Można a nawet trzeba użyć tutaj swojej głowy. Eksperyment rządowy lub psycho-zabawa miliardera to banalne pomysły podobnie pewnie jak wszystkie inne wytłumaczenia które starałyby się nawiązywać do działalności człowieka. Takich filmów jest dużo a podobnie zatrważających jak "Vivarium" niestety niewiele. Tłumaczenie wszystkiego widzowi to zły pomysł o czym najlepiej świadczy fenomen OBCEGO którego pochodzenie było niewyjaśnioną zagadką dla widza i to dodawało mu uroku. Mocą tej produkcji była atmosfera tajemniczości. Wiele lat później nakręcono Prometeusza który starał się wyjaśniać za wiele, spłycając fabułę i wzbudzając przy tym niechęć szczególnie fanów serii.

 • szybki1244 fajnie że tak to widzisz, bardzo mnie cieszy że Ty się w nim odnalazłeś.

 • ppaatt2 ocenił(a) ten film na: 5

  szybki1244 Ale przecież ten film tłumaczy wszystko od początku do końca i nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek interpretacje po seansie. Pierwsze sceny + definicja tytułu filmu oraz zakończenie tłumaczą dosłownie wszystko od A do Z. Tak bardzo subtelny symbolizm jak większość patriotycznych pomników.

 • szybki1244 ocenił(a) ten film na: 9

  ppaatt2 Główna symbolika jest wytłumaczona i słusznie, nie każdy jest ornitologiem. Można się jednak pozastanawiać nad poszczególnymi elementami. Najwięcej pytań można stawiać tak naprawdę w trakcie seansu, nawet jeżeli domyślamy się czasami co może się wydarzyć. Nawet po seansie jednak, można podyskutować o tym, skąd tak naprawdę pochodzą główni "oprawcy" (Melmac, czwarty wymiar, podziemia Hadesu, a może zawsze tutaj byli ???) , jakim cudem tak ładnie składają się po śmierci ;) może szybko schną? Co tak naprawdę było w telewizji lub... jak my zachowalibyśmy się w podobnej sytuacji.