PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349764}

Wkraczając w pustkę

Enter the Void
7,2 21 313
ocen
7,2 10 1 21313
7,4 21
ocen krytyków
Wkraczając w pustkę
powrót do forum filmu Wkraczając w pustkę

opisy

ocenił(a) film na 8

dlaczego we wszystkich opisach zawarty jest najważniejszy moment filmu i cały jego sens, że oscar zostaje zastrzelony i że przemierza świat jako duch? idiotyzm, sens całego filmu w 10 sek legło w gruzach. i dlatego przed obejrzeniem filmu nie powinno się oglądać trailerów i czytać opisów.

ocenił(a) film na 10
Cornyelia

hehe ale to i tak nie zmieni faktu ze to tylko wiedza a jak sam gaspar noe powiedzial to trzeba zobaczyc przynajmniej ze 2 razy a ja obejrze chyba ze 100
rozumiem cie niektorzy wola fabule i scenariusz od wizualnej strony filmu ja lubie to i to
ale gdyby nie byl zrobiony za ta kase czyli okolo 12 milionow euro to by nie byl taki swietny wizualnie i zaluje ze nie widzialem go w k inie
a jaki jest najwazniejszy moment w tym filmie? bo dla kazdego jest inny
i jaki jest jego sens? patrz wyzej
a to nie jest powiedziane ze to jest duch mozemy sie tylko domyslac czy to dusza czy tylko pokazanie jak wyglada zycie jego znajomych po smierci oscara
to samo bylo w lovely bones
najwazniejszy moment w tym filmie jest dla mnie caly film ale szczegolowo to scena z tym jak sie upala oscar i koncowka tzn jak sie pi e pprza i widac te kolory ale efekty dzwiekowe i muzyka jest po prostu mega wiedzialem ze po nieodwaracalnych moge cos zobaczyc z fajna muza na nastepny film gaspara ide do kina bo juz na dwoch nie bylem ktore sa po prostu mega
a sens filmu hmmm czyli chodzi ci o znaczenie filmu
dla mnie osobiscie znaczy ze tak naprawde nie wiadomo co bedzie po smierci
gaspar sie tylko domysla
bo z tego co ogladalem na youtube jest ateista
a wszyscy mowia ze to dusza oscara lata w filmie
a gaspar sam powiedzial ze to moze byc tylko pokazanie zycia ludzi po smierci oscara
a jezeli to dusza wg gaspara to mowiac o sobie ze jest ateista klamie bo kreci film w ktorym dusza oscara lata po ekranie
bo jesli mowimy o duszy mowimy o wierze
takze sens jest taki ze nawet bedac ateista mozna zrobic po czesci film w ktorym jest duzo teamtu wiary zawarte

ocenił(a) film na 8
Chucky_Tbg

generalnie jak najbardziej, strona audiowizualna jest niesamowita, ja ten film widziałam 3 razy w ciągu 2 dni :D myślę że mój odbiór byłby odrobinę inny gdybym nie wiedziała że oscar faktycznie zostaje postrzelony. pewnie zastanawiałabym się czy to nie przypadkiem tylko trip.
nawiązując do dalszej części wypowiedzi najważniejszy moment filmu - postrzelenie oscara. kluczowy i kulminacyjny (!)
ja odczytałam zakończenie jako potwierdzenie tego co mówił alex, o czym opowiada tybetańska księga śmierci - dusza gdy kończy swoje fizyczne bytowanie błąka się po świecie i reinkarnuje w odpowiednim momencie etc etc. tak to zrozumiałam.
i gaspar niekoniecznie ukazując taką wizję musi kłamać! może przedstawiać np nieuwagę ludzi i obojętność na rzeczy, które mogą być w życiu decydujące bądź święte. to nie musi być kłamstwo, może być fikcją (artysta może sobie pozwolić na cokolwiek :)) bądź przenośnią, aby zwrócić uwagę na pewne rzeczy (jak wyżej)

Cornyelia

Ja mam z kolei informacji, że Noe specjalnie przed nakręceniem filmu spożywał Ayahuasce. To, że Oscar brał DMT i przede wszystkim o tym mówił, nie jest przypadkiem. Chodzi przecież o moment śmierci. Dlaczego śmierć w trailerze? Wydaje mi się, że to nie jest błąd. Śmierć wywołuje duże emocje u ludzi. Z tym, że to nie jest film, który ma mieć jakąkolwiek kulminację. To bardziej składanka życia, mozaika. Każdy element jest ważny, ale subiektywnie odbieramy to różnie. Jeszcze raz zadam pytanie, dlaczego śmierć w trailerze? Bo ten film jest o ludzkiej egzystencji. Uczy nas pokory wobec życia, stoickiej postawy. Tutaj wypowiedź Alexa, który mówi, że można się wydostać z tego kręgu, ale tak naprawdę nie ma po co, bo ten na tym śmietniku i tak jest najlepiej(jakoś tak zapamiętałem). Zresztą, kto normalny umieszcza punkt kulminacyjny w jednej ósmej czasu całego filmu ;_;

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones