Wniebowzięci

1973 44 min.
7,7 17 052
oceny
7,7 10 17052
5 271
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}

"Wniebowzięci" to refleksyjny film o dwóch prostych mężczyznach, którzy wygrywają dużą sumę w totka. Wygraną postanawiają przeznaczyć na pierwszą w życiu podróż samolotem. Latają po kraju, podrywają dziewczyny, odwiedzają kolegę z wojska. Pieniądze pozwalają im stać się na moment kimś innym, niż byli na co dzień. Okazuje się jednak, że spełnione marzenie nie czyni ich szczęśliwszymi...

Atom
opis użytkownika

Bohaterami filmu są dwaj mężczyźni, którym w życiu nie wszystko wychodzi. Pewnego dnia dostają od losu niezwykłą szansę. Wygrywają dużą sumę w toto-lotka i postanawiają zafundować sobie pierwszą w życiu podróż samolotem. Zaznając smaku "innego życia", trwonią resztę gotówki na kolejne samolotowe podróże. Na koniec przekonują się jednak, że najlepiej czują się, gdy są sobą.

YOUR_FAVOURITE_UNCLE
opis użytkownika

Kultowa komedia Andrzeja Kondratiuka z pamiętnym duetem Zdzisław Maklakiewicz - Jan Himilsbach. Dwaj dojrzali mężczyźni, typowi nieudacznicy, dostają od losu niezwykłą szansę. Wygrywają dużą sumę w toto-lotka. Za uzyskane pieniądze postanawiają wybrać się w pierwszą w życiu podróż samolotem. Spróbowawszy smaku podniebnej przygody, trwonią resztę gotówki na kolejne samolotowe eskapady. W Rzeszowie podrywają dwie dziewczyny i wywożą je do Gdańska. Świetnie zapowiadająca się znajomość niestety przynosi im rozczarowanie. Nieudana jest również wizyta w Krakowie u kolegi z wojska. W końcu bohaterowie przekonują się, że tak naprawdę najlepiej czują się we własnej skórze.

oficjalny opis prod. telewizyjnej