film

Wojny jednorożców

Unicorn Wars
2022
1h 32m
6,9 1 662
oceny
6,9 10 1 1662
7,0 7
ocen krytyków
Fantastyczna baśń antywojenna, która opowiada historię wojny pomiędzy armią małych niedźwiedzi i jednorożców. Zobacz pełny opis
Wojny jednorożców zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Goya
Film zdobył nagrodę Goya oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Wojny jednorożców
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 1 (polski) 2023-09-15T10:00:37 https://fwcdn.pl/webv/65/87/66587/66587.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/163/10025563/Wojny_Jednorozcow_ZWIASTUN_V2_h264_STEREO_PL.vp9.1080p.webm

Armia pluszowych misiów indoktrynuje młodych rekrutów do prowadzenia wojny z jednorożcami, które zagrażają przetrwaniu niedźwiedzi. Bracia Bluey i Tubby z grupą niedoświadczonych rekrutów zostają wysłani z misją ratowania magicznego lasu. Ta fantastyczna opowieść wojenna łączy elementy dramatu i czarnego humoru. Twórcy, korzystając zArmia pluszowych misiów indoktrynuje młodych rekrutów do prowadzenia wojny z jednorożcami, które zagrażają przetrwaniu niedźwiedzi. Bracia Bluey i Tubby z grupą niedoświadczonych rekrutów zostają wysłani z misją ratowania magicznego lasu. Ta fantastyczna opowieść wojenna łączy elementy dramatu i czarnego humoru. Twórcy, korzystając z estetyki prac dziecięcych, zamaskowali wywrotowy przekaz i sparodiowali filmy wojenne. W efekcie otrzymujemy połączenie "Czasu apokalipsy" z "Bambim".

dystrybucja
Velvet Spoon
studio
Abano Producions / Autour de Minuit Productions / UniKo
tytuł oryg.
Unicorn Wars
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

rozpętanej przez nienawiść i fanatyzm religijny. To najbardziej krwawa i brutalna animacja jaką kiedykolwiek widziałam. A te urocze misie z serduszkami na hełmach to kto? Oczywiście my - okrutni, zaślepieni, zazdrośni, żądni władzy. Zakończenie mówi wszystko.
To, co najgorsze w naszym świecie zaczyna się od złych...

więcej

Film...

ocenił(a) film na 8

...jest przepiękny, choć depresyjny. Widziałem go 06.10.23 w toruńskim CSW. Na sali oprócz mnie tylko jedna osoba. Jeśli czyta te słowa, to proszę o kontakt. Poza tym utwór końcowy - RESPIRANDO ODIO formacji HONGO. Ten utwór wraz z filmem totalnie zrył mi banię. KOCHAM!!!

Na jakiej platformie można to zobaczyć?

Czemu

ocenił(a) film na 6

Czemu nie można dodawać recenzji?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones