PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=499338}

Wojownik

Warrior
7,8 98 069
ocen
7,8 10 1 98069
6,9 16
ocen krytyków
Wojownik
powrót do forum filmu Wojownik

Koba

ocenił(a) film na 6

Czy nie uderzyło Was niesamowite podobieństwo Koby (nie wizualne) do Ivana Drago z
Rocky'ego?!

"Człowiek z kamienia", "niepokonany", "mistrz", "jak maszyna" - Koba. Zawodnik z Rosji, który
wchodzi na ring w rytm typowej sowieckiej muzyki. Zawodnik, który manifestuje swoją miłość
nie do Rosji, ale do ZSRR - do komunizmu, do młota, do sierpa. Zawodnik, który nie ma sumienia
i jest w stanie zabić...

To samo mielismy w Rockym. Ivan Drago to sowiecki produkt stworzony do zabijania.
Niepokonany, wręcz nierealnie silny - jak maszyna. Drago towarzyszą też rosyjskie symbole -
muzyka, młot, sierp...

Dlaczego zawodnicy, którzy mają zgrywać w filmie twardzieli bez sumienia, są z Rosji i to tej
sowieckiej (Koba nie miał nigdzie flagi Rosji, mimo że to lata współczesne) ? Czemu nie
stworzą Szweda, albo Hiszpana, który szaleje na macie i rozwala bez skrupułów wszystkich,
kto mu podejdzie pod rękę? ...

Ciekawe.

Ale fakt ten że Koba przypominał mi strasznie Ivana Drago jeszcze bardziej obniżył w moich
oczach ocene (i tak dosc słabą) Wojownika.

ocenił(a) film na 9
Kleszcz_fw

Mi bardziej skojarzył się z najlepszym zawodnikiem MMA- Fiodorem Jemieljanienko ( do pewnego momentu również niepokonany i także pochodził z Rosji, a także z wyglądu nawet go przypominał).

dragon_33

Także uważam, że to ukłon w stronę Fiodora.

ocenił(a) film na 9
Dexterb

no niezły mi ukłon w jego strone, porazka z nauczycielem fizyki pol-amatorem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones