Film

Wolne chwile

1979
1 godz. 21 min.
7,0 300
ocen
7,0 10 1 300
119
chce zobaczyć
{"id":"35467","linkUrl":"/film/Wolne+chwile-1979-35467","alt":"Wolne chwile"}
Grupa studentów politechniki przygotowuje nowatorski projekt teatralny. Więcej Mniej
Wolne chwile zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Historia poszukiwania formuły artystycznej dla organizowanego przez grupę studentów szkoły inżynierskiej teatru stanowi pretekst do postawienia pytań o wzajemne związki między uprawianą sztuką a własnym życiem. Reżyser studenckiego teatrzyku, Kwaśniewski, przygotowuje nowy, niekonwencjonalny program. Będzie to Teatr Większego Zaufania zHistoria poszukiwania formuły artystycznej dla organizowanego przez grupę studentów szkoły inżynierskiej teatru stanowi pretekst do postawienia pytań o wzajemne związki między uprawianą sztuką a własnym życiem. Reżyser studenckiego teatrzyku, Kwaśniewski, przygotowuje nowy, niekonwencjonalny program. Będzie to Teatr Większego Zaufania z udziałem widzów. Budowana dekoracja - wielka skrzynia, w której niewidoczni aktorzy mają recytować "Pana Tadeusza" i "Trylogię"-nie mieści się jednak w drzwiach budynku teatralnego. Nie zrażony reżyser postanawia przerobić ją na wóz i zalożyć teatrzyk wędrownych mnichów albo wagantów.

na podstawie
studio
Studio Filmowe Profil
tytuł oryg.
Wolne chwile
inne tytuły
Leisure Time Miedzynarodowe
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Idealna rola dla Krzysztofa Majchrzaka.

  • Jak dla mnie bardzo dobry !!! Dialogi , a przede wszystkim gra Pana Krzysztofa Majchrzaka - Mistrzostwo Świata... Film ma swój klimat !

   • Po prostu...

    washack ocenił(a) film na 8

    ....Baranski- to jeden z najciekawszych polskich rezyserow, jako jeden z nielicznych trzyma forme do dzis; a moze nawet jako jedyny....

    • Kogo dzisiaj obchodziłby film o studenckim teatrzyku. A wtedy można było, i to tak że się ogląda z zapartym tchem. Ale przede wszystkim popis aktorstwa. Aktorzy grali aktorów amatorów i trzeba przyznać, że zagrali ich jak najwyższej klasy zawodowcy. Polskie kino w najwyższej formie.

     • Nagroda

      thuscomethusgo ocenił(a) film na 7

      Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego dla K. Majchrzaka - 1980r.