Film

1979 1 godz. 21 min.
7,0 290
ocen
7,0 10 290
111
chce zobaczyć
{"id":"35467","linkUrl":"/film/Wolne+chwile-1979-35467","alt":"Wolne chwile"}
Grupa studentów politechniki przygotowuje nowatorski projekt teatralny. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Historia poszukiwania formuły artystycznej dla organizowanego przez grupę studentów szkoły inżynierskiej teatru stanowi pretekst do postawienia pytań o wzajemne związki między uprawianą sztuką a własnym życiem. Reżyser studenckiego teatrzyku, Kwaśniewski, przygotowuje nowy, niekonwencjonalny program. Będzie to Teatr Większego Zaufania zHistoria poszukiwania formuły artystycznej dla organizowanego przez grupę studentów szkoły inżynierskiej teatru stanowi pretekst do postawienia pytań o wzajemne związki między uprawianą sztuką a własnym życiem. Reżyser studenckiego teatrzyku, Kwaśniewski, przygotowuje nowy, niekonwencjonalny program. Będzie to Teatr Większego Zaufania z udziałem widzów. Budowana dekoracja - wielka skrzynia, w której niewidoczni aktorzy mają recytować "Pana Tadeusza" i "Trylogię"-nie mieści się jednak w drzwiach budynku teatralnego. Nie zrażony reżyser postanawia przerobić ją na wóz i zalożyć teatrzyk wędrownych mnichów albo wagantów.

studio
Studio Filmowe Profil
data produkcji
1979
tytuł oryg.
Wolne chwile
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Idealna rola dla Krzysztofa Majchrzaka.

  • Jak dla mnie bardzo dobry !!! Dialogi , a przede wszystkim gra Pana Krzysztofa Majchrzaka - Mistrzostwo Świata... Film ma swój klimat !

   • Po prostu...

    washack ocenił(a) film na 8

    ....Baranski- to jeden z najciekawszych polskich rezyserow, jako jeden z nielicznych trzyma forme do dzis; a moze nawet jako jedyny....

    • Kogo dzisiaj obchodziłby film o studenckim teatrzyku. A wtedy można było, i to tak że się ogląda z zapartym tchem. Ale przede wszystkim popis aktorstwa. Aktorzy grali aktorów amatorów i trzeba przyznać, że zagrali ich jak najwyższej klasy zawodowcy. Polskie kino w najwyższej formie.

     • Nagroda

      thuscomethusgo ocenił(a) film na 7

      Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego dla K. Majchrzaka - 1980r.