PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236147}

Wolność słowa

Freedom Writers
7,6 27 818
ocen
7,6 10 1 27818
Wolność słowa
powrót do forum filmu Wolność słowa

Świetny film

ocenił(a) film na 10

Wysoko oceniam za to, że oparty jest na prawdziwych wydarzeniach i ukazuje jak można bezinteresownie poświęcić się dla dobra innych. Oprócz tego Hilary Swank zagrała bardzo dobrą rolę. Film na wysokim poziomie, na pewno warto go zobaczyć.

PC_Dragon

. Cieszę się, że obejrzałam. Podobało mi się to, jaki temat pokazywał uczniom o tym, do czego może prowadzić brak tolerancji. Przyznam, że łza się pojawiła. Warty obejrzenia. Czyli ten film był na faktach?

ocenił(a) film na 10
Indra_5

tak, opowiada on o losach nauczycielki, która stała się znana z niekonwencjonalnych metod nauczania. Erin Gruwell na pewno znajdziesz w internecie, można tam poczytać kilka informacji na jej temat. Wydała książkę "Freedom Writers Diary" i założyła fundację o nazwie "Freedom Writers" której zadaniem jest promowanie programu tolerancji w szkołach.

PC_Dragon

Hm, to skąd te "oskarżenia", że jest to ściągnięte z Młodych Gniewnych?
No i właśnie skoro pojawiła się Miep Gies, to tak pomyślałam, że tego by nie wymyślili, że coś w tym musi być :)

użytkownik usunięty
PC_Dragon

Muszę się zgodzić. Choć powstało już wiele podobnych filmów, ten ma w sobie jakiś magnetyzm. A Hilary Swank? Olśniewająco piękna. Pokazała w tej produkcji coś znacznie więcej niż piękną buźkę.

ocenił(a) film na 10

Również się zgodzę, gdyby nie Hilary pewnie by mnie ten film tak nie wciągnął. Była świetna.

użytkownik usunięty
PC_Dragon

Muszę sobie jeszcze przypomnieć film, w którym nauczyciela podobnego do Pani G. grał Matthew Perry. Spodobał mi się parę lat temu, kiedy byłem świeżo po obejrzeniu, ale niewiele już z niego pamiętam.

ocenił(a) film na 10

film o którym piszesz, to pewnie "Młodzi gniewni - historia Rona Clarka" z 2006 roku. pozdrawiam

PC_Dragon

Film na prawdę świetny, cieszę się że go obejrzałam : ) Bardzo wartościowy, parę razy nawet łezka w oku Mi się zakręciła... Z chęcią przeczytała bym książkę "The Freedom Writers Diary" Wie ktoś może czy jest dostępna w Polskim języku??.

ocenił(a) film na 10
wylewna21

niestety nie znalazłem. Widziałem, że są wersje anglojęzyczne do kupienia w wielu miejscach. Po polsku nie znalazłem ani jednej sztuki. Szkoda, bo wydaje mi się być bardzo ciekawą.

użytkownik usunięty
PC_Dragon

Tak, to ten film, już doszedłem do niego. Również pozdrawiam :-).

ocenił(a) film na 8
PC_Dragon

Nie tak znowu bezinteresownie, poświęciła małżeństwo. Być może i tak by legło w gruzach, ale ona się do tego znakomicie przyczyniła. Nie umniejsza to w cale moim zdaniem jej osiągnięć, ale nie zapominajmy, że praktycznie nie bywała w domu. Piękne było to co pod koniec filmu powiedział jej tata o byciu z niej dumnym, pomimo bycia starym zrzędą mówił wiele mądrych rzeczy, job is just the job, but if the job is finished? Film budzący emocje, technicznie całkiem niezły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones