PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236147}

Wolność słowa

Freedom Writers
7,6 27 818
ocen
7,6 10 1 27818
Wolność słowa
powrót do forum filmu Wolność słowa

Spodziewałam sie czegoś o wiele lepszego, co prawda całość nie była taka zła, fabuła ciekawa, jak najbardziej. Jednak muszę sie przyczepić, a mianowicie całość akcji jakby naciągana. Aż za bardzo... . Zastanawia mnie fakt, jak ludzie z takiego środowiska mogli sie tak szybko przestawić na "inny system"? Nie mam tutaj na myśli oczywiście tego, ze ludzie ci są infantylnymi nieudacznikami życiowymi. Uważam mianowicie, że ich rzekome życie nie do końca zostało realistycznie przedstawione. Jak dla mnie było w filmie zbyt mało walk ulicznych i swego rodzaju buntu tych młodych ludzi, którzy przecież byli zbuntowani. Mieli być... . Wszystko było tak piękne i idealne, wszystko zmierzało po nitce do kłębka do wytyczonego celu, bez w zasadzie żadnych poważnych przeszkód. Utkwił mi w pamięci moment, kiedy to dla szkoły zostały specjalnie podarowane od biznesmena komputery.
Film jak najbardziej ciekawy, ale moim zdaniem nie wystarczająco został oddany realizm całej sytuacji.
Syty plus natomiast zdecydowanie za muzykę.
Można zobaczyć. Jak dla mnie 4/10.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 3
hanna4687

Też tak myślę. Nauczycielka, choć nie zrobiła właściwie niczego nadzwyczajnego, szybciutko wygrała szacunek klasy. Dzieciaki nagle zaczęły się nawzajem szanować, zechciało im się czytać i pisać, miały na to czas i warunki, grzecznie i cicho siedziały na lekcjach, nauczyły się przepraszać, prosić. Życzę światu żeby więcej takich błyskawicznych metamorfoz doświadczał. Nie kupuję takich banałów. Klisza goni kliszę. Do tego szybciutka decyzja o rozwodzie bez zbędnych kłótni i wylewania łez. Ech.

triss_5

Trzeba pamiętać, że to tylko skrót dwóch lat nauki. Film oparty na faktach a nie wymyślona historyjka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones