The Wolverine

2 godz. 6 min.
6,7 128 135
ocen
6,7 10 128135
16 205
chce zobaczyć
4,9 11
ocen krytyków
{"rate":4.909091,"count":11}
{"type":"film","id":515048,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Wolverine-2013-515048/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wolverine
 • tokashh ocenił(a) ten film na: 4

  Pomijając efekty i niezłą grę Jackmana, ten film to gniot. Historia się nie trzyma kupy, widz jest zwodzony kolejnymi zakrętami fabuły, a najciekawsze wątki (np. długowieczność Wolverine'a) całkowicie pominięte.

  Na początku wciągający (bohater jest uwięziony mimo swoich nadprzyrodzonych mocy, nie wiadomo dlaczego), później przechodzi w banał (wątek miłosny), by na koniec nie zaskoczyć.

  Na letni wypad do kina zapewne w sam raz, ale o innej porze - nuży.

 • tokashh Przyznam, że mnie również rozczarował ten film. Efekty dobre, estetycznie się trzyma, ale fabuła jakaś taka niespójna. Ten film w zasadzie ogląda się tylko i wyłącznie dla H.Jackmana ponieważ jest absolutnie fantastyczny jako Wolverine.

 • tokashh Ale z tego co wiem było wspomniane o długowieczności Wolverina :)

 • Daniel369 ocenił(a) ten film na: 8

  tokashh @tokashh, widocznie nie znasz postaci Wolverina. Wolverin urodził się bez adamentium i miał kości, które były mocniejsze od zwykłych ludzi ale na tyle słabe, że zwykłym mieczem można je było zniszczyć. Moment na początku filmu to czasy w których Wolverin był naturalny, czyli bez fikcyjnego metalu (adamentium) powlekającego jego kości. Dlatego nie był wstanie wydostać się z ich obozu, bo jego naturalne szpony (kości) były zbyt słabe na sforsowanie metalowej kopuły. Zresztą było widać, że w tamtej noże miał jeszcze same kości bez adamentium....

 • Daniel369 Ale nadal byl niesmiertelny i miał zdolność samoleczenia. Mnie zastanawia, jak mechanizm na sercu mógł zrobic z niego smiertelnika?

 • Daniel369 ocenił(a) ten film na: 8

  ula807 Nigdy nie był nieśmiertelny i w czym samoleczenie pomogłoby mu sforsować metalową kopułę?:D Zastanów się zanim cokolwiek napiszesz :D
  Odpowiedź na drugie pytanie znajdziesz w filmie. :D

 • Daniel369 Żył od ponad 200 lat, więc był nieśmiertelny (patrz X-Men Origins: Wolverine), zanim jeszcze wstrzyknięto mu adamantium. Zastanów się, zanim napiszesz odpowiedź, która nie ma żadnej wartości merytorycznej i nie wnosi niczego do dyskusji. Wymiana informacji i spostrzeżeń jest częścią fanowskiej społeczności, należy podchodzić z szacunkiem do rozmówcy.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Daniel369 ##Spoiler## ##Spoiler## ##Spoiler## ##Spoiler## ##Spoiler## ##Spoiler## ##Spoiler##
  Daniel369, jak widzę znasz uniwersum dość dobrze, dlatego powiedz mi, jak wytłumaczysz odrastające w dwie sekundy, ledwo co obcięte szpony Wolverine'a pod koniec filmu. Przeczy to wg mnie najprostszej logice tj. matematyce, biologii i fizyce, no bo skąd organizm miałby wziąć materiał na odbudowanie czegoś, co utracił. Albo dlaczego Yashida w trakcie odbierania mocy od Wolverine'owi zaczyna wracać zdrowiem i wiekiem ciała akurat z początku ciała.

  Film jest miłą dla oka efekciarską bajką, ale czy czymś więcej? Co z tego, że ogląda się w miarę lekko, skoro ww. absurdy dają powód, żeby uznać film za... kolokwialnie mówiąc idiotyczny. Harry Potter też jest fikcją, ale można od czasu znaleźć w nim jakieś przesłanie, a tu??? Nawet dość istotny temat długowieczności... został ze dwa razy wywołany w filmie, ale bez puenty, morału, wniosku, jakiegokolwiek przemyślenia.

 • Daniel369 ocenił(a) ten film na: 8

  revolver Stary, gdyby w ten sposób podchodzono do kręcenia filmów, to żaden film o superbohaterach nigdy by nie powstał :D Krytykowanie postaci Wolverina jest tak samo głupie jak Hulka, który w fikcyjnym świecie zmieniał się przez promieniowanie gamma, w rzeczywistości jest to nie możliwe ;p Na tym polega świat kina. Postać Wolverina jest o tyle fajnie wykreowana, że nie ma jasnej odpowiedzi jakie w jego ciele zachodzą reakcje biochemiczne, a wiele filmów często próbują wytłumaczyć procesy zachodzące w organizmach super bohaterów, gdzie z reguły te tłumaczenia są głupie, mogły by być lepsze lub wcale ich nie być.
  Co do drugiej części, jest to film przedstawiający historie i każda historia ma przesłanie ;) W Harrym Poterze może łatwiej je dostrzec a tutaj się trzeba troche bardziej wysilić. Harry Poter głownie skierowany jest dla dzieci, Wolverin już bardziej dla starszej młodzieży/dorosłych. Chociażby nigdy nie ufaj znajomym z przed lat, bo przez wiele lat na skutek jakiś zdarzeń mogą się zmienić w zupełnie inną osobę itp itd.

 • tokashh Moim zdaniem Wolverine był śmiertelny, sęk w tym, że starzał się o wiele wolniej od pozostałych. Chyba, że działało to w sposób taki, że w wieku 40 lat Wolverine sobie pomyślał "a, tak chce już zawsze wyglądać", ale to tylko moja żartobliwa teoria :D. Oczywiście w Loganie widać po nim, że i na niego czas wpływa, ale to film późniejszy, więc nie bierzmy go pod uwage. I chciałem utrzeć tylko Pani Uli troche nosa, bo wiadomość Pana Daniela była jak najbardziej merytoryczna i wniosła coś do dyskusji, skoro wymusiła na Pani odpowiedź, a w dalszej mierze na mnie napisanie tego postu. :)