PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105420}

Wspinaczka

The Climb
7,1 28
ocen
7,1 10 1 28

Wspinaczka
powrót do forum filmu Wspinaczka

O filmie.

ocenił(a) film na 9

Film pt.: WSPINACZKA zrealizowany przez kanadyjskiego reżysera, producenta i pisarza jest wspaniałym obrazem o walce człowieka z pewną górą, własną słabością i przeciwnościami losu, jakie czasem stają na drodze każdego alpinisty. Film opowiada o pierwszym zdobyciu Nanga Parbat - dziewiątej co do wysokości góry Świata (8126 m.n.p.m.) - znajdującej się w zachodniej części Himalajów Wysokich, na obszarze Kaszmiru w północno-wschodnim Pakistanie. Latem 1953 roku, niemiecko-austriacka wyprawa pod kierownictwem Karla-Marii Herrligkoffera znalazła się u stóp tego, niezdobytego nigdy wcześniej giganta. Wśród wielu znamienitych alpinistów znajdował się również austriacki wspinacz Hermann Buhl i to właśnie on, samotnie i bez tlenu, dnia 3 lipca 1953 roku stanął na dziewiczym szczycie "Nagiej Góry". Film ten, doskonale zrealizowany, trzymający widza w ciągłym napięciu, pokazuje także konflikt Buhl'a z kierownikiem wyprawy: Herrligkofferem. Prawdziwe górskie kino, które można polecić nawet najbardziej wybrednym kinomanom.

combolojo

Witam jak zdobyłeś ten film ?

ocenił(a) film na 9
johanek

Witaj. Wiesz, kiedyś - jeszcze jak byłem w szkole średniej, wypożyczyłem go po prostu z wypożyczalni kaset video (wówczas jeszcze VHS), ale było to jakieś 20 lat temu... Teraz ten film jest już niestety nie do zdobycia. Nigdzie w sieci go nie znalazłem. Jak Tobie się uda, to daj mi proszę znać Pozdrawiam.

johanek

http://www.youtube.com/watch?v=JZTxemRpffs

ocenił(a) film na 9
robblacha

Witam Cię "robblacha". Dzięki za link. Ja znalazłem ostatnio ten film do kupienia na eBay-u. Jeden jest z Francji, a drugi z USA. Trzeba by tylko napisać e-maila i zapytać, czy to na pewno jest dobre DVD - pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
combolojo

Prawda!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones