PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7658}

Wspomnienia niewidzialnego człowieka

Memoirs of an Invisible Man
6,2 5 265
ocen
6,2 10 1 5265
Wspomnienia niewidzialnego człowieka
powrót do forum filmu Wspomnienia niewidzialnego człowieka

Ukłon mistrza kina grozy w stronę klasyki gatunku.
Wspomnienia niewidzialnego człowieka to wizja Carpentera, godna polecenia i uwagi.
Doskonałe efekty, humorystyczne wstawki i aktorstwo to największe atuty tej produkcji.
The Invisible Man z 1933 to niedościgniony ideał kina grozy, które nigdy nie zostało poprawione (mówię o remakeu). Cała kanwa odbiega historii Carpentera odbiega od tej z 33' lecz widać jak jest zafascynowany tamtym dziełem. Nie potrafił sobie odmówić scen kalek, które wywołują od razu skojarzenie z protoplastą tego dzieła.
Scena kiedy Nick Halloway wita Alice Monroe w szlafroku z obandażowaną twarzą i goglach na oczach to istna kopia stroju niewidzialnego człowieka.
Dodajmy jeszcze doskonałe aktorstwo, humorystyczne momentami zacięcie i zaskakujące momentami dialogi.
Oczywiście film tez okraszony dużą liczbą efektów które działają bardzo mocno na wyobraźnie.

Dzieło godne uwagi, najlepiej obejrzeć uzupełniając kolekcje o przygodach niewidzialnego człowieka. Filmów o tej tematyce nie ma wiele ale mają swój urok.

Polecam

użytkownik usunięty
_Animal_

Nie wiedzieć czemu dzisiaj przypomniałem sobie o tym filmie. Widziałem go parę ładnych lat temu chyba na TVP1, ale niewiele z niego pamiętam. Ciekawe jakie będą wrażenia po obejrzeniu go po latach?

ocenił(a) film na 7

jak dziś na niego natrafiłam to od razu myśl- O! pamiętam, taką scenę już dawno temu widziałam. musiałam go w dzieciństwie oglądać. wyraźnie utkwiła mi jego początkowa ucieczka oraz sen z dziurą między nogami :D patrząc się na to od razu mi się przypomniało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones