Film

Repulsion

1965 1 godz. 44 min.
7,7 25 991
ocen
7,7 10 1 25991
30 220
chce zobaczyć
8,1 14
ocen krytyków
{"rate":8.14286,"count":14}
{"id":"1103","linkUrl":"/film/Wstr%C4%99t-1965-1103","alt":"Wstręt","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/11/03/1103/7430538.2.jpg"}
Po wyjeździe współlokatorów Carol zaczyna popadać w obłęd. Winą za swój stan obarcza świat zewnętrzny i wypowiada mu wojnę.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Srebrny Niedźwiedź Nadzwyczajna nagroda jury w roku 1965 dla Roman Polański Złota Kaczka Najlepszy reżyser filmów nagradzanych na wielkich światowych festiwalach w roku 2010 dla Roman Polański także za: Pianista (2002), Nóż w wodzie (1961), Autor widmo (2010)
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Wstręt
Na skróty Wstręt 3:01
Na skróty 8 komentarzy
Wstręt

Carol Ledoux (Catherine Deneuve) - młoda Belgijka, pracująca jako manicurzystka w jednym z londyńskich gabinetów kosmetycznych - dzieli mieszkanie ze swoją siostrą Heleną (Yvonne Furneaux) i jej kochankiem Michaelem (Ian Hendry). Po ich wyjeździe Carol zaczyna tracić równowagę duchową, cierpieć na halucynacje. Zostaje zwolniona z pracy iCarol Ledoux (Catherine Deneuve) - młoda Belgijka, pracująca jako manicurzystka w jednym z londyńskich gabinetów kosmetycznych - dzieli mieszkanie ze swoją siostrą Heleną (Yvonne Furneaux) i jej kochankiem Michaelem (Ian Hendry). Po ich wyjeździe Carol zaczyna tracić równowagę duchową, cierpieć na halucynacje. Zostaje zwolniona z pracy i zabarykadowuje się w mieszkaniu. Po obelżywym telefonie żony Michaela wyłącza aparat, zrywając ostatecznie więź ze światem zewnętrznym.

studio
Compton Films / Tekli British Productions (niewymienione w czołówce)
inne tytuły
Kiedy Carol wraca z pracy do domu, zdejmuje buty. Po chwili, kiedy jest w łazience, z powrotem ma buty na nogach.
Gdy Carole podnosi ciało królika i idzie odebrać telefon, w zależności od ujęcia zmienia się położenie telefonu i koperty.
Gdy główna bohaterka wychodzi z pracy i udaje się na lunch, na jej bluzce widać w pewnym momencie cień kamery filmowej.
"Wstręt" to pierwszy pełnometrażowy film Romana Polańskiego, jaki nakręcił po wyjeździe z kraju. Podobnie jak jego poprzednie dzieło, czyli "Nóż w wodzie", obraz zebrał ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 65%
W londyńskim mieszkaniu żyją dwie siostry: ekstrawertyczna Helen (Yvonne Furneaux) i introwertyczna Carol (Catherine Deneuve). Helen, otwarta na nowe znajomości, ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 44%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ten film idealnie oddaje ...

  chrisziyo ocenił(a) film na 10

  ... tę prawdę, że gdyby Polański nie opuścił kraju, całkiem możliwe, że jego kunszt mógł się poważnie zmarnować.

 • czym spowodowany jest wstręt?

  corka_pulkownika ocenił(a) film na 10

  Nie wiem czy nie posuwam się za daleko ale czy Carol nie była molestowana przez własnego ojca. Być może to on pojawiał się w jej łóżku. Dodatkowo intryguje mnie ostatnia scena ze zdjęciem, na którym przedstawiona ejst rodzina Carol i ona sama ze strachem w oczach przypatruje się mężczyxnie. ... więcej

 • Kiedyś i dziś

  jupikajej

  Jak bardzo się cieszę, że niektórym filmom tak długo czekać na siebie kazałem. Czemu taką frajdę sprawia oglądanie filmów, które tak dramatycznie różnią się od współczesnej stylistyki? Rozkosz, brutalna rozkosz.

 • Opis filmu

  LadyNameless ocenił(a) film na 9

  "Po wyjeździe współlokatorów Carol zaczyna popadać w obłęd. Winą za swój stan obarcza świat zewnętrzny i wypowiada mu wojnę." - mam wrażenie, że ktoś popełnił ten opis, przewijając film na podglądzie. Albo przepisał tekst z jakiejś marnej gazetki telewizyjnej. Tak czy owak - wstyd.

 • Perfekcyjne Studium Obłędu

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 9

  Jeden z najlepszych filmów Polańskiego, z ponadczasową rolą Denneuve. Wciągający, klimatyczny, i co chyba najistotniejsze-w pełni wiarygodny psychologicznie.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.