PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119659}

Wszyscy ludzie króla

All the King's Men
10 740
chce zobaczyć
5,5 4
oceny krytyków
Wszyscy ludzie króla
powrót do forum filmu Wszyscy ludzie króla

Ideę przewodnią filmu zrozumiałam... polityka demoralizuje. Ale niestety poczynania głównego bohatera (Jude Law) wciąż pozostają dla mnie niezrozumiałe... Nie wiem z czego mogła wynikać taka postawa głównego bohatera? z braku celu w życiu? braku ideałów? zblazowania? znudzenia? Dla mnie to było niepojęte, jak człowiek inteligentny świadomie pchał się w bagno ...

Doskonale zdawał sobie sprawę, ze to w czym siedzi to chlew, a mimo to nie chciał się z tego wyrwać... dlaczego? z lenistwa? z wygodnictwa? przywykł do łatwego życia, bogactwa i luksusów? Chyba raczej nie o to chodziło...może szukał ideałów, a kiedy zdał sobie sprawę, ze te ideały to mrzonki wstyd było do tego przyznać i wycofać się... to raczej też nie to......w recenzji napisano, ze byc może chodziło o źle pojmowaną lojalność względem pracodawcy... ale, co w takim wypadku z lojalnością w stosunku do człowieka , który był dla niego jak ojciec? Z tego łatwo mu przyszło zrezygnowac.

Wciąż tego nie pojmuję. jeśli ktoś to zrozumiał to proszę mi wytłumaczyć.

Ogólnie o filmie:
Sean Penn zagrał niesamowicie. Wykreował bardzo wyrazistą postać. Jak na niego patrzyłam przychodził mi na myśl Lepper i naprawde przechodziły mnie dreszcze przerażenia... W pierwszym momencie film skojarzył mi się z Ostatnim Królem Szkocji .. potem ten obraz przez cały czas towarzyszył mi już do końca. Burzliwe dojście do władzy i burzliwy upadek.. tylko techniki inne , nie morderstwa i tortury, ale szantaż i łapówkarstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones