PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150528}

Wszystko gra

Match Point
7,4 98 036
ocen
7,4 10 1 98036
7,0 31
ocen krytyków
Wszystko gra
powrót do forum filmu Wszystko gra

Film moim zdaniem fajnie nakręcony, świetna gra aktorów, zwłaszcza Scarlett, która gra tu smutną i zagubioną postać. Całość jednak nie wywołuje we mnie pełnego zachwytu.
Niektóre dialogi wydawały mi się dosyć schematyczne, była w nich jakaś allenowska nuta. Nie wiedziałam czy to element dramatyczny, czy komediowy. Moja uwaga wyłączała się w takich momentach. Później jednak wszystko stało się jasne, że są to przedstawione kolejne tragedie bohaterów.
Dosyć z kolei dla mnie jasnym przekazem jest nawiązanie do Dostojewskiego. Wyjątkowo jasnym, wkurzającym i natrętnym. Reżyser nie pozostawił miejsca na jakąkolwiek interpretację dla widzów. Scena gdzie Chris czyta "Zbrodnię i Karę" już na początku wywołała we mnie irytację, ale wytłumaczyłam sobie, że jest tu ukazana chęć dostosowania się bohatera do nowego otoczenia, dokształcanie się. Później jednak wychodzi szydło z worka. Scena z grabieżą i obrączką jest moim zdaniem dobra i kluczowa dla filmu, ale również na tyle czytelna, że "słowo wstępu" w postaci Chrisa czytającego Dostojewskiego jest równie zbędna co głośne myśli bohaterów argentyńskich telenowel.
Ogólnie film oceniam pozytywnie, Trio w postaci Chris - Chloe - Nola jest świetne. Przekaz przytłaczający i smutny. Szkoda, że pojawiło się tyle niezgrabnych elementów. Można powiedzieć, ze całość ma coś z charakteru Chloe ;), która przy swoich wszystkich zaletach też wypadała w niektórych sytuacjach jak słoń w składzie porcelany.

ocenił(a) film na 10
caput_mortuum

Nie wiem czemu scena czytającego Chrisa tak Ci sie nie podoba, przeciez jest ukazana subtelnie. Nie ma zbliżenia na tytuł ani nic z tych rzeczy :)

kassssssska

oczywiscie , poza tym co zlego w Dostojewskim ? To jest film jakby nie bylo z wielkich sal a wiec musi byc czytelny....Powiedzialbym, ze Allen pokazal Dostojewskiego bo to jest juz czesc jakies symboliki , mitologii czegos co kazdy zna i rozumie ...pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones