PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475950}

Wydział 13

Diamant 13
5,9 1 337
ocen
5,9 10 1 1337
Wydział 13
powrót do forum filmu Wydział 13

Żal mi trochę tego filmu. Miał wszystko żeby być mocnym i udanym kryminałem. Ciekawego, zmęczonego życiem głównego bohatera (świetnie zagranego przez Depardieu), seksowną femme fatale zagraną przez samą Asię Argento, gęsty klimat, który wyraźnie nawiązuje do klasycznego noir, a do tego wszystkiego przyzwoity pomysł na fabułę. Niestety reżyser nie panuje nad tymi elementami, a wszystko to zostało połączone kiepskim scenariuszem, który sprawia wrażenie pisanego na kolanie. Fani kina noir mogą obejrzeć ze względu na klimat, reszta raczej się wynudzi.

ocenił(a) film na 7
Mieloneq

Zgadzam się. Do wad dodałbym jeszcze przewidywalne zakończenie w sensie, że można od razu się domyślić, kto jest zabójcą. Dla mnie było to tak oczywiste, że zacząłem podejrzewać, że to zwykła podpucha rzucona widzowi. Ale niestety tak nie było. Dałem 7/10 bo lubię takie klimaty, no i rzeczywiście Depardieu był świetny.

ocenił(a) film na 5
Torain

jak dla mnie nuda, nie oglądałam do końca bo po prostu zasnęłam, wystawiam ocenę bo na pewno już nie skończę, nie czuję takiej potrzeby

ocenił(a) film na 5
wikiw99

Gerard rzeczywiście najlepszy prawie jak Franz Maurer, a scenariusz przekombinowany i poplątany jak M jak miłość. Nocny Paryż nie migoczący raj zakochanych a miasto ćpunów, układów i pustki intryguje, choć tu również psuje zabawę trochę niewykorzystany potencjał.

ocenił(a) film na 7
Sanos

Racja, zepsuli trochę ten film, ale to nie oznacza równocześnie tak drastycznej obniżki noty. Wydaje mi się, że pomimo wszytskiego film miał sporo plusów, dlatego ostatecznie zostawiam 7/10

ocenił(a) film na 3
Mieloneq

+1, dobrze powiedziane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones