PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6202}
6,4 796
ocen
6,4 10 1 796
Wydział zabójstw
powrót do forum filmu Wydział zabójstw

ubrany w formę policyjnego kryminału. Kto zna Mameta nie spodziewa się filmu sensacyjnego lecz dodatkowo tym razem reżyser większy nacisk kładzie na psychologiczny portret bohatera niż na chęć zaskakiwania widza zwrotami akcji. Efekt oczywiście jest wyśmienity, jednak film doceni raczej wąskie grono widzów. Ze swojej strony polecam, 8/10.

użytkownik usunięty
Carlin

Mnie także film się bardzo spodobał. Kiedy go emitowano w TV obejrzałem cały. Wciągnąłem się w niego i nawet nie zauważyłem kiedy mi czas minął. Polecam go "temu wąskiemu gronu widzów" jak słusznie określił przedmówca tych, którym "Wydział Zabójstw" się podobał. Ode mnie oczywiście 8/10.

ocenił(a) film na 8

8/10!.Mamet ze swoimi scenariuszami tak bardzo nie pasuje do fabryki snów.
Małe-wielkie kino.

użytkownik usunięty
Carlin

Wypowiedź "indywiduum",które obraża mniejszości etniczne oraz seksualne jest po prostu żałosna i wstydliwa :(
Dla mnie ten film jest odrutką na łatwe kino rozrywkowe mieniące się kryminalnym,które obecnie króluje na ekranach TV i kin :D

ocenił(a) film na 8
Carlin

Lekki spoiler.
To film o samotności. Widziałem go lata temu. Pamiętam, że Joe jest absolutnie sam, opuszczony przez wszystkich - nawet ziomków Żydów. Każdy go chce wykorzystać. Do tego ta muzyka, chyba wiolonczela (czas robi swoje). No i te uszczypliwości wobec gatunku! np. znajduje kartkę (karma dla gołębi), która okazuje się nic nie znaczącym świstkiem, a w "normalnym" kryminale pchałaby akcję. Mamet to mistrz!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones