Wyrok za prawdę

Kill the Messenger

2014 1 godz. 52 min.
6,7 8 629
ocen
6,7 10 8629
4 537
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Wyrok za prawdę
 • dabram17 ocenił(a) ten film na: 8

  Solidne inteligentne kino, ze swietna obsada I swietnie zagrane. Piekny przyklad jak mozna zniszczyc zycie czlowieka jedynie za pomoca bezkrwawego systemu klamstw czy manipulacji. Nie trzeba straszyc bronia, nie trzeba straszyc zyciem rodziny aby zniszczyc kariere czlowieka. Brutalna prawda o rzadowych machlojkach. Tak przy okazji tego filmu przypomniala mi sie polska afera podsluchowa w restauracji (cicho o niej) czy inne dziwne historie jak np. 'samobojstwo' I.Sekuly, czy nawet Michniewicz czy Petelicki czy dziesiatki takich samobojcow.
  Ciekawe, jak czuja sie ci wszyscy dziennikarze ktorzy na koniec pokazali mu srodkowy palec. Ciesze sie ze takie filmy powstaja, bo dzieki nim weryfikuje sie historie.
  Z drugiej strony, raport CIA wyszedl w tym samym momencie gdy byla afera z Clintonem.... eh, te zbiegi okolicznosci.
  Lubie takie filmy - hold

 • dabram17 Tak...potrzebne są takie filmy.

 • ENZOoo ocenił(a) ten film na: 8

  lewig Szkoda tylko, takie filmy nic nie zmienia... Mechanizm bardzo sprawny i skuteczny.

  Podziwiam ludzi, którzy na przekór wszystkim potrafią mówić prawdę nie bacząc na konsekwencje. Może czasami warto zastanowić się słuchając jakiegoś niszowego polityka z łatką 'oszołoma' czy on może mieć rację...

 • dabram17 O soli drogowej też już owieczki zapomniały. Przez ponad dziesięć lat polscy "byznesmeni" sprzedawali rakotwórczą sól która powstaje jako odpad przy produkcji nawozów jako sól spożywczą trując wszystkich. Oczywiście winnych brak, długa lista firm które świadomie używały tej soli w swoich produktach nigdy nie ujrzała światła dziennego. Ta i setki jeśli nie tysiące innych afer dowodzi iż polska to tak naprawdę postkomunistyczny kraj bezprawia i anarchii, jeśli masz kasę i znajomości jesteś bezkarny.

  Największą rozwagą wykazali się jak zwykle Czesi którzy w momencie kiedy ta afera została ujawniona, po prostu wstrzymali import soli z polski.

  Smacznego owieczki.

 • tom39 ocenił(a) ten film na: 8

  Radiw84 Więcej, w tej sprawie po bodaj 2 latach prokuratura umorzyła śledztwo. Skala przekrętu związanego z solą jest gigantyczna. Metoda wyciszenia tej sprawy podobna do tej opowiadanej w filmie .

 • Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 8

  dabram17 Dołożę jeszcze Amber Gold, sprzedaż leków za granicę, że o Lepperze nie wspomnę. Znakomity film. Pokłon dla dziennikarza, pokłon dla realizatorów tego filmu. Takie są Stany - wzorzec, dla nas, nad wzorcami - a my się szybko uczymy dla pełności szczęścia złomem nas karmią a my się tym szczycimy bo to amerykańskie - ale odbiegłem od tematu. Bardzo potrzebny film, potrzebny by przewietrzyć szare komórki nasiąknięte stereotypami myślenia przesiąkniętymi błazeńską miłością. Film, który wstrząsnął Ameryką. mną także - 8/10 !!!

 • tom39 ocenił(a) ten film na: 8

  Szpila_1308 Też chciałem to napisać. Przestańmy - przynajmniej niektórzy z nas, Polaków - tak w ciemno kupować wszystko co made in USA. W szczególności w zakresie moralności. Film bardzo dobry, świetny Renner.

 • tom39 ale że niby co i kto w ciemno kupuje? coś insynuujesz tylko sam pewnie nie wiesz co. poza tym film jest produkcji amerykańskiej i to głównego nurtu a nie jakiejś niezależnej produkcji.

 • korka1 ocenił(a) ten film na: 8

  dabram17 Zgadzam się z Twoją oceną.Bardzo dobry film. Przyznam się, że wbrew rozsądkowi bardzo liczyłam na szczęśliwe zakończenie,.. Eh...
  Dobry film, z dobrymi aktorami

 • ryan45 ocenił(a) ten film na: 5

  dabram17 Dodałbym jeszcze sprawę Wojciecha Sumlińskiego

 • donlemon89 ocenił(a) ten film na: 6

  ryan45 Przy wczorajszej akcji Prokuratury z "szafą Kiszczaka" może się okazać, że Sumliński miał rację. Przynajmniej ja osobiście mu w dużym stopniu wierzyłem. Pytanie czy zostanie to upublicznione, czy będzie nadal służyło do szantażu, tylko w innych rękach...