PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686651}
5,7 55 172
oceny
5,7 10 1 55172
5,6 11
ocen krytyków
Wywiad ze słońcem narodu
powrót do forum filmu Wywiad ze słońcem narodu

Haters gonna hate

ocenił(a) film na 7

Według mnie fajna abstrakcja i duża doza ironii daje filmowi całkiem niezły odbiór. Jest oczywiście kilka scen które bym zmienił albo nawet wyciął, ale ogólnie jeśli chodzi o komedię, parodię osoby i ogólnego stylu państw ujętych w obrazie, to mnie to wszystko rozbawiło. Filmowi daleko do górnolotnego kina, ale według mnie godnie reprezentuje sobą gatunek. Mocne 7/10.

Sonic1987

Pomysł i cały film całkiem fajny. Dałam 6, dałabym 7 ale nie trawię tych amerykańskich wulgaryzmów.

ocenił(a) film na 7
fanke

Po części to wina polskiego tłumaczenia. Wulgaryzmy na zachodzie, a wulgaryzmy u nas, to dwie różne bajki. Różnica kulturowa ( w tym przypadku nasza jest wyższa ), która powinna być przy tłumaczeniu zachowana.

Jeśli ktoś tłumaczy "fak dys" na "ćabej to", zamiast "chromolić to", to właśnie popełnia tego typu błąd. W starszych filmach tego nie ma, a obecnie coraz więcej tego syfu - czyli dosłownego tłumaczenia bez poprawki na uwarunkowania kulturowe.

W filmie jest bodaj tylko jedna scena, którą bym wyciął, resztę można było wyprostować tłumaczeniem, ale niestety nie zrobiono tego.

ocenił(a) film na 7
beniaminGT

PS. Na Filmwebie nie można nawet cytować wulgaryzmów, nawet, jak się okazuje, obcojęzycznych. Stąd to "szyfrowanie".

beniaminGT

Ale nie chodzi tylko o słownictwo. Mnie obrzydziła scenka poranku po "imprezie".

ocenił(a) film na 7
fanke

Też wolałbym ten film bez kilku obleśnych scen, ale tłumacz mógł je złagodzić nawet o 90%, gdyby miał w głowie trochę oleju.

ocenił(a) film na 5
fanke

Ten amerykański humor waginalno-odbytniczy położył ten film. Mogli zrobić współczesną wersję "Dyktatora" a zrobili "American Pie: North Korea"

ocenił(a) film na 5
RickDeckard

zgadzam się, był potencjał na świetną komedię, a wyszedł kolejny średniak z Sethem Rogenem.

ocenił(a) film na 7
Sonic1987

Tak, ten film byłby dużo lepszy bez tej durnej wulgarnej paplaniny o dupie Maryni. Dałbym 6 ale za scenę rozwalenia Kima daję 7!

ocenił(a) film na 7
Ghost6

Przejechanie żołnierza czołgiem było lepsze.

Sonic1987

Czy jest to film w typie This Is The End z tymi samymi aktorami? Czy bardziej Akademia Policyjna?

ocenił(a) film na 5
Nadgnity

Bardziej "Czy leci z nami pilot", albo "Naga broń".

ocenił(a) film na 3
Trabant601

Nie.

Bardziej "Głupi i głupszy" tylko mniej śmieszne.

ocenił(a) film na 7
Sonic1987

Dokładnie, można się pośmiać, ale scena gdy Skylark odkrywa sztuczny sklep - rozwalił mnie :-P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones