PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188708}

Wzgórza mają oczy

The Hills Have Eyes
5,9 80 249
ocen
5,9 10 1 80249
6,1 9
ocen krytyków
Wzgórza mają oczy
powrót do forum filmu Wzgórza mają oczy

jak dla mnie sceny gwaltu powinny byc calkowice pomijane w produkcjach jakichkolwiek filmów.Jest to chore nie wiem dlaczego ale nie potrafie patrzec na taka krzywde nie nawidze wszystkich typu pedofile zoofile a szczegolnie gwalcicieli motywy gwaltu powinny byc objete cenzura albo calkowitcie wyciete z filmu!!! Słowa te nie moga w pelni opisac mojego obrzydzenia oraz wstretu do wykorzystywania kobiet w ten czy inny sposob, ci co podzielaja moja opinie niech sie wypowiedza bo to jest temat naprawde na czasie

GORDIUS

a tak poztym film totalna kicha zadnej sceny grozy przestarzaly motyw czyli kolejny gniot z ameryki lol 3/10 za nic ale nie łapie sie na nizsza ocene

ocenił(a) film na 10
GORDIUS

Brawo, oby więcej takich komentarzy, wtedy tomiki z dowcipami będzie sobie można darować... to tak samo jakby powiedzieć, że SH obraża uczucia religijne chrześcijan <lol>

dux

hehe zajebiste porównanie pogratulowac inteligencji <oklaski>

GORDIUS

czyli sceny gwaltu nie robia na tobie zadnego wrazenia?? ok wielu moze sie to podobac np tobie ale nie wiem czy zauwazyles fakt iz nie tworze jakiegos postulatu przeciw calkowitemu usunieciu teych scen z wszelkich scenariuszy ale chce znac opinie innych na ten temat lol

ocenił(a) film na 10
GORDIUS

"nie wiem czy zauwazyles fakt iz nie tworze jakiegos postulatu przeciw calkowitemu usunieciu teych scen z wszelkich scenariuszy"...

aha, ok...

"jak dla mnie sceny gwaltu powinny byc calkowice pomijane w produkcjach jakichkolwiek filmów."

<lol> ;)

"czyli sceny gwaltu nie robia na tobie zadnego wrazenia?? "

Robią, ale siedzę w typowej ekstremie, w tym w japońskim pinku już od dłuższego kawałka czasu i nie obraź się, ale scena w "HHE" ad. 2006 nie była jakaś szczególnie szokująca, chociażby do tych w debiucie Cravena czy "Day of the women"... to oczywiście raczej repe&revenge, bo typowa ekstrema jest o wiele mocniejsza. Aczkolwiek sceny takie mają wywołać negatywne odczucia widza, jakby ci się to podobało czy mi to rzeczywiście byłoby źle, inną sprawą jest fakt, że szukam w filmach mocnych wrażeń, a gwałt jest chyba najmocniejszym bodźcem który sprawia, że widz jeszcze bardziej kibicuje bohaterem pozytywnym.

dux

aha czyli fil wg bylby do bani gdyby nie posiadal motywu gwaltu. lol czlowieku idz do psychiatry bo z Toba jest cos nie tak

ocenił(a) film na 10
Sparkle

Dziewczyno, naucz się czytać, bo potem wychodzą właśnie takie kwiatki, że próbujesz komuś wmówić coś czego nie napisał, ani nawet nie zasugerował. Żenada... jak by to ujął mój nauczyciel z matematyki z liceum...żenada.

GORDIUS

moim zdaniem scena gwałtu była jednym z lepszych wątków tego filmów... brutalna, obrzydliwa, idealnie ukazuje i uświadamia paskuctwo gwałtu. niektórym może to uświadomić jaką tragedię przeżywa ofiara... poza tym uważam że Wes jest doskonałym reżyserem i trafia do widza... w sumie nie ważne co mówią ważne żeby w ogóle mówili... trening czyni mistrza i wiadomo że nie każdy film będzie uhonorowany odrazu Oscarem.

ocenił(a) film na 7
pyska_sunil

Jaki wes to nakręcił ALexander Aje

użytkownik usunięty
GORDIUS

Cenzor się znalazł.


Jestem ciekaw, jakie sceny kazałbyś ocenzurować w takich filmach, jak Nekromantik, August Underground, Cannibal Holocaust itp. Sceny gwałtów, i innych dewiacji są często mocne i brutalne, ale dzięki temu powstają prawdziwe shockery, których nie zapomina się przez długi czas po obejrzeniu.

użytkownik usunięty
GORDIUS

beeeeek.........

Stop komentarzom takim jak "stop scenom gwałtu!"

Jeśli Ciebie przeraża, obrzydza czy co tam jeszcze scena gwałtu w tym filmie (lub jakimkolwiek innym) to ciekaw jestem co powiesz na to:

http://www.filmweb.pl/Hounddog+2007+o+filmie,Film,id=152491

gdzie w filmie "Hounddog" dochodzi do sceny gwałtu na 12-letniej dziewczynce. I co teraz??

GORDIUS

spoko wy macie swoje zdanie a ja swoje i to tylko moja opinia.Ale dziwie sie wam i postom ktore jada na mnie z gory na dol bo nie jestem jakims super wplywowym cenzorem ktorego slowo liczy sie bardziej niz rezysera ale zwyklym fanem kinmematografii ktoremu sie cos nie podoba i tyle!!!

GORDIUS

OK. Ja cenie Twoje zdanie, ale każdy wyraża swoją opinie, a nie jedzie po Tobie...

Tobie gwałt się nie podoba bo jest zbyt brutalny, natomiast dla mnie to "ubarwia" film (tzn. bardziej "czuję" jak taka osoba cierpi, bo gdy słyszymy tylko krzyki, a nic nie widzimy to z czymś takim się nie utożsamiam).

Gwałt będzie "dobry" gdy nie przekroczy granic dobrego smaku. A w filmie Wzgórza mają oczy tak sie nie stało.

GORDIUS

GORDIUS gdzie ty tam gwałt widziałeś??? Przecież mutant nawet nie zdążył się dobrać do tej lasencji...

ocenił(a) film na 8
GORDIUS

Dzięki Bogu są jeszcze na świecie normalni faceci którzy nie podniecają się na widok gwałconych kobiet - może macie deficyt lęku i musicie takimi bodźcami się pobudzać?BRAWO GORDIUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

użytkownik usunięty
GORDIUS

Ta scena z "Wzgórz.." to jeszcze nic, ta z "Nieodwracalne" to dopiero próba wytrzymałości, dla widza wrażliwego oczywiście. Cięźko sie ją oglądało do końca. Poza tym jeszcze scena gwałtu w kontynuacji "Wzgórz.." jest dużo mocniejsza od tej z jedynki, gdzie moim zdaniem nie doszło nawet do czynu.

ocenił(a) film na 5

Werther dobrze prawisz i masz całkowitą rację...

ocenił(a) film na 8
GORDIUS

Ta dyskusja jest świetna, normalnie ubaw po pachy. I za to uwielbiam Filmweb;). A tak a propo twórcy tematu, to uważam, że bierze to zbyt do siebie, i podchodzi do tego emocjonalnie. Aha, i scena gwałtu w filmie była, bo co niby robił z Brendą jeden z mutantów, bawili się w lekarza?
Ciekawe czy doczekam się dnia w którym takiego typu dyskusja, będzię... normalna?
I co Wy z tym <lol>? Wiecie chociaż co to oznacza, czy tak piszecie, bo fajnie wygląda?

użytkownik usunięty
GORDIUS

Z tego co się przyjrzałem to tylko ją obmacywał, ssał suta i tyle, gwałtu nie było.

ocenił(a) film na 8

Ja jednak upieram się przy swoim, i uważam, że takowa scena była. I nie będę zagłębiał się w szczegóły, bo myślałem, że po jednokrotnym obejrzeniu filmu to jest jasne. Obmacywał i ssał suta? A można trochę jaśniej?

grzegorz_02

gwałt jako taki był, ale do stosunku nie doszło, to już w dwójce był bardziej dosadny. Grzegorz obejrzyj tę scenę jeszcze raz na spokojnie.

Witcher

Żeby się podniecił chłopak?? :P :P

ocenił(a) film na 8
Witcher

Dzięki za radę Witcher, naprawdę...;]. Nie wiem jak Ty postrzegasz pojęcie gwałtu, ale scena w filmie jest dobitnym przykładem, że takowy miał miejsce.

ocenił(a) film na 8
GORDIUS

zastanów się co na celu ma horror... przestraszyć widza. gwałt jest przerażający i dlatego nie po raz pierwszy i ostatni został sfilmowany. przecież jest to rzecz dziejąca się codziennie, na pewno jakaś kobieta jest gwałcona właśnie teraz, kiedy czytasz tego posta. czy to jest straszne?? ooo tak. więc czemu mamy tego nie sfilmować, przecież jest to rzecz dziejąca się tak często, tak powszechna, to nawet nie żadna fikcja, tylko odtwarzanie rzeczywistości. nikt nie każe ci tego oglądać, ale nie masz prawa zabraniać tego robić innym.

jak, jeśli nie poprzez pokazywanie strasznych rzeczy, można z nimi walczyć. ludzie powinni sobie uświadomić jak straszny jest świat w jakim żyją, bo nie znamy nawet ułamka okropieństw jakie się na nim dzieją. nie znamy, bo nie chemy. a jakiś debil, który nie chciał na to wszystko patrzeć stworzył granice dobrego smaku i wmówił ludziom, że nie wolno ich przekraczać. dla mnie to bzdura. choć sam przyznam się, że też boję się nawet pomyśleć o wielu rzeczach, to wiem że to jest złe, że tylko uciekam od prawdy i nie mam zamiaru bronić komuś pokazywać całego ogromu zła na świecie.

poza tym scena gwałtu była dla mnie także przerażajaca (uważam to za plus dla filmu, który co nie wszyscy widzicie pokazuje do czego mogą doprowadzić eksperymenty z bronią jądrową). nie jestem specem w filmach gore, ale myślę, że tylko nieczuli bezmózgowcy, którzy oglądają w filmy tylko po to żeby zobaczyć tony krwi i myślą że nic nie zrobi na nich wrażenia, nie zobaczą jak przerażająca była ta scena.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
loginek63

tak, a ty idiotą? Zastanówmy się teraz który z was jest lepszy?

ocenił(a) film na 10
dux

Jeden przesadza, a drugi obraża... paranoja.

loginek63

jestes tak prymitywnym plackiem ze szkoda mi slow.
Co do odpowiedzi macie racje podchodze do kwestii gwaltu zbyt osobicie i emocjonalnie ale to nie znaczy ze jestem jakis pomylony czy jak "kolega" stwierdzil "pedalem".To ze mam swoje zdanie i pewne poglady stwarza nie ktorym pola do wykazania sie umiejetnoscia rzucania bzdurnych obelg.
Racja gwalt jest straszna rzecza i ludzie powinni widziec takie sytuacje zeby nie nastala kompletna znieczulica na zlo i krzywde i rozumiem ze sceny takie sa nieodzowna czescia horrorow,thrillerow oraz dramatow powinny wzbudzac u widza negatywny stosunek do tematu oraz plewienie o ile to mozliwe podobnych patalogicznych zachowan w swoim srodowisku!!!! i z cala pewnoscia twierdze ze osoby nabiajace sie z mojego postu nigdy nie myslaly powaznie o tym co wlasnie napisaly bo chwila namyslu zmienila by te srednioweczne posty w opinie ludzi myslacych i nie wstydzacych sie odbiegac od ogolu!!!

GORDIUS

post powyzej kierowany do <<loginka>> reszty nie czytam bo takich tekstow jest masa gdyz ciezka praca jest wysilic mozg i napisac cos madrego ale coz wiekszosc idzie na latwizne bo po co pisac cos co naprawde jest istotne i nie wazne czy jest to otwarta dyskusja dedykowana konkretnemu tematowi czy forum internetowe czy chocby krotka wymiana zdan racja po kiego sie wysilac jak mozna szybko wystukac "ty debilu "ty pedale "ta dyskusja jest smieszna czy moze "jestes nienormalny czy co. Niech inni mysla ze jestem twardy i nie ma mowy zebym podpisywal sie pod jakimis sentymentalnymi bzdurami jakiegos fagasa nie wazne jest ze inteligentna wypowiedzia lub nawet nie inteligentna ale majaca argumenty oraz jakikolwiek sens oraz powiazanie z tematem ?? po co sie wyrozniac
uffff przepraszam ale urazone zostana tylko te osoby ktore choc w 1% identyfikuja sie z wyzej wymieninymi cechami
POZDRO

ocenił(a) film na 8
GORDIUS

Fakt film "Nieodwracalne" to już była przesada na maksa - żałuję, że obejrzałam ten film! Zaczęłam bać się wychodzić sama wieczorami z domu):

GORDIUS

Czy ja wiem, czy ten gwałt był taki przerarzający. Jakoś mnie szczególnie nie przeraził. Oczywiście nie popieram gwałtów ani przemocy, ale ludzie... Ten film miał szokować, a niektórzy by chcieli żeby był grzeczną bajką dla dzieci. To że w filmie nie bedzie sceny gwałtu nie znaczy, że jakis gwałciciel nagle się zastanowi nad swoim postępowanie i przestanie źle czynić. Jeśli nie chcesz tego oglądać to poprostu zamknij oczy, albo odpusc sobie dany film (jesli zawiera taką scene to bedzie o tym głośno, bedziesz o tym wiedzial zanim obejrzysz). A ty loginek63 nie obrażaj, bo to dobrze o tobie nie świadczy.

GORDIUS

GORDIUS, podpisuję się pod tym co napisałeś. Niektórzy pewnie mają już w jakimś stopniu poryte w głowach.. albo po prostu ten temat jest im całkowicie obcy . IMO nie potrafią tego wszystkiego ogarnąć, ba! nawet nie próbują o tym głębiej pomyśleć.
Pozdro

runiek

Jestescie walnięci! Gwałt to najgorszy akt przemocy,w filmach powinien byc zakazany! W ogole takie filmy nie pwoinnni byc puszczane, psychole tacy jak wy podniecaja sie jak gwałcą kobietę...na prawdę bardzo zabawne...moze niech was zgwałcą co?

ocenił(a) film na 5
Mona

morderstwo też jest aktem przemocy i też jest okropne, straszne i blee...
pokazywanie go w filmach też powinno być zakazane?
w ogóle filmy powinny być różowe i pokazywać tylko jak się ludzie kochają i jaki świat jest piękny??
w taki sposób można co drugą scenę w każdym filmie nazwać obrzydzającą i nakazać jej ocenzurowania tudzież usunięcia...
troche dystansu, ludzie. to TYLKO film!!

ottak

Taaa tylko film...opierajacy sie na drastycznych scenach-gwałt, który nie jest wcale filmową fikcją. Taaaa tylko film...miło się ogląda jak panią gwałcą i torturują bo to tylko film...tyle że nikomu nie przyszło na myśl, że gwałty i tortury jednak się zdarzają na prawdę...a filmy tego typu uczą jak to sie robi

ocenił(a) film na 10
Mona

Tego typu dyskusja toczyła się już wielokrotnie, a z głupotą nie warto nawet pozostawać w opozycji, tak więc popieram cię.

Tak BTW to trzymam w domu skalpy na manekinach :D

ocenił(a) film na 5
Mona

ale przecież samego gwałtu tam nie było. to była tylko scena pokazująca gwałt. a skoro do każdego filmu podchodzisz w taki sposób (że 'uczy') to nie dobrze... nawet źle. czy film, w którym pokazana jest ucieczka z więzienia powinien być wg Ciebie zakazany, bo teotetycznie może nauczyć więźnia jak uciec? takim rozumowaniem to w każdym filmie można znaleźć coś złego, czego inni mogą się nauczyć...

powtórze się... troche dystansu!

ottak

Na prawdę lubisz oglądać takie sceny?

ocenił(a) film na 5
Mona

he? gdzie to napisałam?
a czy Ty na prawdę uważasz że wszystkie gwałty na świecie spowodowane są przez to iż gwałciciel oglądał wcześniej film, w którym była scena gwałtu?

ottak

Nie, ale takie sceny są po to by psychole się podniecali.

użytkownik usunięty
Mona

Jak psychol chce się podniecić, to ściąga sobie jakiś mocny 'snuff movie' o takiej tematyce, a nie ogląda jakieś denne horrory dla młodzieży.

Piszesz, że pokazywanie gwałtu jest niepotrzebne w filmach. Ale popatrz na to z innej strony. Ja nigdy nie wiedziałem jak mocno cierpi gwałcona kobieta. Uświadomił mnie dopiero film pt. "Gwałt" (chociaż "dzieło" te ogólnie jest nienajwyższych lotów). Tam scena samego gwałtu jest naprawde brutalna, realistyczna i trwa ponad pięć minut.

ocenił(a) film na 5
Mona

takie sceny są po to żeby pokazać, że dana postać jest 'zła', ze robi krzywde drugiej osobie, że nie należy 'szanować' tego bohatera.
żaden reżyser wplatając do filmu sceny gwałtu nie zrobił tego po to żeby kogokolwiek czegoś nauczyć, czy podniecić... nie wmówisz mi tego!

ottak

masz racje moja wypwiedz ma pewne braki ktore powinny byc zawarte zgadzam sie z wiekszoscia postów

GORDIUS

Bardzo głupi pomysł. Jeżeli jeszcze było dokładniej to pokazane to tymbardziej. Brak mi słów na te amerykańskie badziewa i ich pomysły *jeśli chodzi o horrory* =TRAGEDIA

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8

myślę, że to całkiem dobrze powiedziane.

Majek twoja sprawa twoje zdanie masz tez racje ze cenzura jest metoda przesadna. Ale popatrz na to z innej strony swoja wypowiedzia karcisz mnie i innych ktorzy wyznaja inne poglady tym samym dopuszczasz sie wlasnie "cenzury"!!! Wez tez poprawke na wolnosc wypowiedzi i to ze odmienne zdanie nie zawsze jest zle

GORDIUS

Nie wysilaj się, i tak odpisujesz na prawie każdą odpowiedź, dla mnie sceny gwałtu są obojętne, cóż, to taki sex bez zgody drugiej połowy ;) Śmisznie to ujołem ale tak jest. Drugie to, niech oglądają to osoby, które nie są za nadto wrażliwe by potem dostały zawału pod koniec takiej sceny, albo potem by to się mu nie śniło.

Ale takie zjawisko jest bardzo częste na tym świecie. No więc w tym czasie kiedy ja piszę ten post może być jakiś gwałt.


Pozdro.

patrick_42

A wogóle to niektórzy tutaj są jacyś walnięci. Popatrzcie sobie na SEKSAFERĘ w Lepperoobronie. Przecież to co drugi dzień puszczają w wiadomościach.

I teraz wiadomo z kąd sie bierze tyle nastoletnich gwałcicieli.


Bardzo przepraszam za niespójności w moich wypowiedziach ale jestem troszkę podpity, serio.

Heyah ;)


Nie będzie tak źle. Uśmiechnijcie się. Świat jest taki piękny a wy tacy smutni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones