PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214307}

X-Men Geneza: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine
7,2 174 281
ocen
7,2 10 1 174281
4,0 20
ocen krytyków
X Men Geneza: Wolverine
powrót do forum filmu X-Men Geneza: Wolverine

"Film ukazuje korzenie najsłynniejszego z X-Menów – tajemniczego Wolverine'a, który postanawia
wyjaśnić zagadkę swojego pochodzenia." - przecież to jest prequel i nim dowiadujemy się co zaszło u
Logana przed wymazaniem mu pamięci, jest w tym filmie wszystko od pierwszego ujawnienia mocy do
właśnie tamtego momentu. On niczego nie rozwiązuje, nie cofa się w pamięci. Dla mnie opis jest jak
najbardziej błędny.... jak sam film zresztą.

Starigniter

ja się zastanawiam jak Profesor stał na wlasnych nogach, skoro w najnowszej części jest mowa o tym, że Magneto uszkodził mu kręgosłup jak ten miał trzydzieści kilka lat...

ocenił(a) film na 1
eemkaa

No, tak. Jest jedna nieścisłość jeśli chodzi o filmy o X-Menach. Nie wiem, chyba scenarzyści zaspali po prostu.

ocenił(a) film na 5
Starigniter

,,Jedna''? Hehe. Ten film zrobił tyle dziur że nie jest w kanonie już od dawna.

ocenił(a) film na 1
Bartonson12

Jakie są jeszcze inne dziury w stosunku do innych filmów o "X-Men"?

Starigniter

Emma Frost, czyli diamentowa dziewczyna. W X-men first class, też wykorzystali tę postać... A biorąc pod uwagę oba filmy... Jak to możliwe, że Xavier się postrzał i wyłysiał, a ona zrobiła się młodsza;P ? ;> W dodatku w pierwszej klasie była telepatką, a w tym filmie jakoś nie widać u niej tej mocy.

agrest001

Dokładnie też mi się to nie zgadza. W dodatku wcześniej wspomniano ( w x-men 2) , że to mężczyzna przenosi gen mutacji, a tu jednoznacznie wynika, że nosicielką genu była matka chłopców.

ocenił(a) film na 3
eemkaa

Byla o tym mowa w najnowszej czesci x-mena.

magda1456

No była mowa o tym leku, który blokował jego moce i pozwalał chodzić, ale tutaj jest pokazane jak jego moce są full wypas i w dodatku Profesor stoi o własnych siłach, więc trochę pojechali ze scenariuszem chyba...

Zresztą tak to jest, jak każdą część kręci inny reżyser

ocenił(a) film na 3
eemkaa

ta czesc odbiega od historii poprzednich x-menow

ocenił(a) film na 5
eemkaa

uważam że Bryan Singer robiąc DOTFP w ogóle nie brał pod uwagę tej części jakby nie istniała i tak chyba by było najlepiej... Po za tym są jeszcze inne wpadki w Genezie, brat Logana ,,Viktor" to szablozębny, więc dlaczego nie rozpoznał brata pod czas walki w X-1, przecież Stryker nie strzelił mu w łeb pociskiem z Adamentanem więc powinien wszystko pamiętać, a kolejnym głupim pomysłem było wciśnięcie Scotta w tą część bo był on zupełnie nie potrzebny...

eminem_filmaniak

Właśnie chodzi o to, że Stryker strzelił pociskiem z adamantem. Ale motyw ze zmianą wizerunku Szablozębnego dla mnie durny.

ocenił(a) film na 5
qoobab

strzelił ale wolverina a szablozębnego nie....

eminem_filmaniak

Źle zinterpretowałem twoje słowa. Ogólnie naknocili z tym Szablozębnym w tej części.

ocenił(a) film na 5
qoobab

dokładnie.... najlepiej olać tą część jakby jej nie było tak jak to zrobił Singer

eminem_filmaniak

Nie no... ja aż tak źle do tego filmu nie jestem nastawiony, chociaż motyw z Szablozębnym zirytował mnie najbardziej (nawet nie z Deadpoolem). Podobał mi się nawet bardziej niż każda z części początkowej trylogii. No i nie wyrzucałbym tego filmu do kosza też ze względu na Gambita oraz piękną i czarującą laskę Wolverine'a ;)

ocenił(a) film na 5
qoobab

nie mówię że jest zły, ma dobrą, ciekawą fabułę, i świetne efekty specjalne ale chodzi o nieścisłości i nieznajomość poprzednich części, oprócz szablozębnego, Gambita i Deadpoola w filmie pojawił się też proffesor w starej postaci umiejący chodzić (co prawda mamy to wyjaśnione w Days Of The Future Past), ale Xavier nie powinien posiadać swoich mocy skoro odzyskał władze w nogach, a przeciesz w Genezie rozmawiał ze Scottem w jego myślach. Pojawienie się Scotta również jest głupie bo był nie potrzebny, a cały wątek bez sensu. Po za tym w filmie pojawiła się Emma Frost (diamentowa dziewczyna, siostra laski Logana) a w First Class (którego akcja toczyła się dużo wcześniej) była już wykorzystana ta postać również jako diamentowa dziewczyna ale i telepatka. Więc jak widzisz tego jest za dużo, szkoda bo film byłby idealny gdyby tylko pozmieniać kilka wątków....

eminem_filmaniak

Po pierwsze nie można mówić o nieścisłościach pomiędzy "Genezą", a "Pierwszą klasa", gdyż wynikają one właśnie stąd, że Singer olał sobie "Genezę" i uznał ten film za nieistniejący. "Geneza" była nakręcona wcześniej, więc to "Pierwszą klasę" należałoby winić za przytoczone nieścisłości, a jednak nikt tego nie robi :P
Po drugie nie zestawiaj Gambita obok Deadpoola i Szablozębnego, gdyż Gambit w tym filmie to dla mnie najjaśniejszy punkt tej produkcji.
Po trzecie nie uważam, że motyw Cyklopa był niepotrzebny w tym filmie. Stryker chciał stworzyć Weapon XI i połączyć (najpotężniejsze?) moce wielu mutantów. Jednym ze "składowych" był właśnie Cyklop, którego (między innymi) moc otrzymał później Deadpool (sic!) i który z tą mocą Cyklopa napsuł sporo krwi Wolverinowi. Moim zdaniem poniekąd było to wyjaśnienie dlaczego Wolverine w X1 pałał od samego początku taką niechęcią do Cyklopa.
DotFP jeszcze nie oglądałem (muszę nadrobić), więc trochę nie wiem jak wyjaśnili tą kwestię z chodzeniem Xaviera, jednakże tutaj też mam swoją teorię. Xavier był przecież telepatą i potrafił stwarzać iluzje optyczne (trochę jak Loki). W związku z tym dopuszczam taką myśl, że aby zachęcić "dzieciaki" do tego żeby wsiadły na pokład samolotu musiał pokazać się w jakiś dostojny sposób. No bo tak na chłopski rozum: wsiadłbyś do samolotu za namową faceta na wózku inwalidzkim?

ocenił(a) film na 5
qoobab

no w sumie masz rację, chciałem pow tylko to co mi się nie podobało, każdy ma własne zdanie, jeśli chodzi o Gambita to też bardzo mi się podobał bo to moja ulubiona postać z x-men, chodziło mi o to że było go za mało, mogli bardziej rozbudować tę postać... A ogólnie to oby Singer już nie zostawiał serii, inny reżyser i tak na mącić... Zapomniałem że First Class była po Genezie sorry ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones