X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class

2011 2 godz. 12 min.
7,3 171 754
oceny
7,3 10 171754
13 622
chce zobaczyć
7,4 14
ocen krytyków
{"rate":7.428571,"count":14}
{"type":"film","id":489280,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/X-Men%3A+First+Class-2011-489280/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu X-Men: Pierwsza klasa
 • WujekKoszar ocenił(a) ten film na: 8

  Genialny soundtrack, jak i film, najlepszy z serii, taki najbardziej poważny, podobała mi się postać młodego, nie doświadczonego, nie łysego i jeżdżącego na wózku Xaviera, tak samo jak i rolę uczącego się swojego talentu Erica znanego później jako Magneto ;)
  Żałuje że Matthew Vaughn zrezygnował z kontynuacji czyli Przyszłość która nadejdzie.

 • AutorAutor ocenił(a) ten film na: 5

  WujekKoszar https://www.youtube.com/watch?v=qIkFY6TFvc8

  A ja nie.
  "X-MEN- Pierwsza klasa" dokonał pewnych spustoszeń w cyklu, na szczęście nie jest to nic z czym Hollywood by sobie nie poradziło:-)
  Zawezwani na ratunek scenarzysta SIMON KINBERG i reżyser BRYAN SINGER odzyskali rozmach nie tracąc powagi. Dość brutalnie rozliczyli się z filmem Matthew Vaughna - uśmiercili praktycznie całą klasę (pozostawiając przy życiu tylko Havoca i belfrów: Xaviera i Magneto), ale nie było wyjścia. Pierwsza klasa była nudna. Wrócili do korzeni, do dojrzalszych bohaterów.
  Dojrzałość to słowo-klucz.
  To dzięki temu podejściu do cyklu, "X-MEN" jest najciekawszym z wszystkich komiksów. Nie chodzi tylko o podjęty temat (zawsze serio o nietolerancji, wszelkich przejawach dyskryminacji i segregacji) także dlatego, że nie ma tu sequeli, rebootów etc. Cały czas do przodu (pomimo powrotów do przeszłości i innych zawirowań czasowych), nikt tu nie powtarza historii, tylko ją kontynuuje. Konsekwentnie. Były lata 60. 70. 80. Teraz będą lata 90. (prawdopodobnie wojna z SHI-AR o życie Jean Grey) i historia zatoczy pełne koło (zaczęła się u progu XXI wieku). Bardzo dojrzałe podejście.
  Oby starczyło im konsekwencji.