PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=155667}
6,6 27
ocen
6,6 10 1 27

Yoo ryeong
powrót do forum filmu Yoo-ryeong

Reżyseria bardzo dobra.
Scenariusz pisał sam Bong więc wiadomo że najwyższy poziom.
Muzyka wspaniała (ma ktoś OSTa? nie moge znalezc:/).
Aktorstwo bardzo dobre.
Jak to w kinie koreanskim to zadbano o szczegoly.
Dzieki temu napiecie towarzyszy nam caly czas i nie wiemy co sie za chwile wydarzy. Film daje rowniez do myslenia. Bohaterzy wydaja sie prawdziwi a historia przekonywujaca. Co do samych scen z okretami to nie znam sie na nowoczesnych okretach ale nie wygladaly gorzej niz w czerwonym pazdzierniku.

Po opisie moze sie spodziewac sredniaka ale naprawde to klasa wyzej od np "Polowania na Czerwony Październik" a juz na pewno karmazynowego przyplywu.

Dorownuje a czasem i przewyzsza Das Boota.

Uwaga: jesli nie masz pojecia o stosunkach koreansko-japonskich i koraensko-amerykanskich oraz o samej korei to radze sie dowiedziec przed seansem inaczej bedzie czarna magia ;p

MakoR

to może byś wyjaśnił te stosunki, bo ja się strasznie wynudziłem... że niby chodzi o to, że 202 ma dość poniżania swojego kraju i chce pokazać, że mają jaja a ten drugi koleś nie zgadza się na to, żeby jedna osoba decydowała o rozpoczęciu wojny? Poza tym napięcia zero, sceny z unikaniem torped komiczne, miłośnikom Czerwonego Października odradzam.

ocenił(a) film na 9
MakoR

Właśnie jestem po seansie. Wielkie dzięki za nakierowanie. 5 minut nie potrzebowałem, bo znam temat okupacji Korei przez Japończyków i Amerykanów i nie zdziwiła mnie postawa komandora 202. Ale masz rację, dla większości widzów, nie odbierających go jako podwodnej sensacji, takie 5 minut jest konieczne
Naprawdę jestem pod wrażeniem. Świetnie zagrany, doskonała fabuła, bardzo dobra muzyka, ciut gorsze efekty. Powiem tak: film oceniam na mocne 9. Naprawdę należy żałować, że film nie zdobył większej, a właściwie prawie żadnej popularności. Wart jest tego! Polecam wszystkim fanom submarines.

@Kryszard_2 - Aha, tam to dopiero były uniki! Matrix się chowa.

użytkownik usunięty
geralt_z

Tak czytam te wasze komentarze no i się po prostu zgadzam. Ale...
"bo znam temat okupacji Korei przez Japończyków i Amerykanów i nie zdziwiła mnie postawa komandora 202"
Z przerażeniem patrzę niekiedy jak ludzie interpretują historię. Gdybyśmy mieli my (Polacy) "wyrównać rachunki" z naszymi sąsiadami to obawiam się że na 20krotnym bombardowaniu Rosji i 15krotnym bombardowaniu Niemiec głowicami nuklearnymi pewnie by się nie skończyło. Na szczęście nie mamy (znaczy Polacy) głowic nuklearnych... uuuffff.... za to w Berlinie po imprezce mogę puścić pawia na ulicę;)

ocenił(a) film na 9

Po pierwsze primo - ja nie interpretuję historii. Przyjmuję ją do wiadomości i mam do niej co najwyżej własny stosunek.
po drugie primo - nie napisałem, że się zgadzam z postawą bohatera filmu, tylko że mnie ona nie dziwi. To zupełnie co innego.
po trzecie primo - "za to w Berlinie po imprezce mogę puścić pawia na ulicę;)" - w ramach odwetu? :D

geralt_z

Okupacja Korei przez Amerykanów.
Oj, biedni ci Koreańczycy, żyjący w okupowanym kraju. Na szczęście, tylko południowi. Północni żyją szczęśliwie w wolnym i niepodległym kraju.
Zastanawia mnie tylko, czemu tak mało Południowców ucieka spod amerykańskiej okupacji na wolną Północ? A jak już uciekają, to potrzebują najpierw silnej perswazji?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones