PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002163}

Złe dni

I onde dager
6,4 10 684
oceny
6,4 10 1 10684
6,0 6
ocen krytyków
Złe dni
powrót do forum filmu Złe dni

Trochę za duży mix dramatu, gangsterki, no i lekkiej komedii. W sumie miałem nieraz wrażenie że pewne sceny nie pasują do reszty. Niemniej film nieco tarantinowski i trzymał mnie przed ekranem od początku do końca. Jedynie nie rozumiem jednego. Lars najpierw zostawił żonę w piwnicy zamiast ją uwolnić mimo że uratowała mu tyłek, a potem podobnie zachowuje się z ojcem który też go ocalił. Dwa razy zachował się jak gnida i żadne z nich nie miało mu tego za złe. Dziwne. No a potem patrzy spokojnie jak wybebeszony ojciec umiera zamiast wzywać pędem karetkę czy coś. Co to ma być?

ocenił(a) film na 6
born2run

Nie doszukujesz się chyba logiki w tej historyjce?

ocenił(a) film na 8
dobrypiatek

no nie powiesz chyba, ze to nie kłuło w oczy...

ocenił(a) film na 7
born2run

co do ojca to zginal tak jak chcial - w walce. powiedzmy ze by go uratowali co bylo niemozliwe bo policja jechala tam ponad godzine i co tatus wrocilby do znienawidzonego domu starcow. co do zony przypuszczam ze chcial wziac sprawy w swoje rece i naprawic co spierdilil nie narazajac kobiety. dla mnie troche za malo kustykal a na koncu nawet biegal z rana w stopie ale nie bede sie czepial.

ocenił(a) film na 8
magda_pik1990

Faktycznie, zapomniałem że jeszcze miał przebitą stopę a coś nie było tego potem widać. Ok, ojciec zginął w walce ale mimo to jaki syn zostawia ojca i ucieka a potem patrzy bez emocji jak ten leży z flakami na wierzchu? No dziwne. Ale dobra, to tylko film. Zresztą całkiem niezły w sumie jak na produkcję netflix a to się rzadko zdarza.

ocenił(a) film na 7
born2run

taki syn ktory chce przezyc i taki syn ktory oddal ojca do domu starcow mimo ze ten nie wymagal jeszcze paliatywnej opieki i mogl spokojnie mieszkac z nimi. prawdziwy wiking

ocenił(a) film na 7
born2run

generalnie panowie za soba nie przepadali bo stary nie szanowal zawodu syna a syn zawodu starego, stary slusznie mial syna za spedalonego mieczaka, dopiero kiedy sie okazalo ze cala sytuacja przemienila goscia byl z niego dumny, a synalek dobrym czlowiekiem nie byl skoro chcial zabic zonke a przyglupiego wspolnika zastrzelil i w sumie nic go to nie obeszlo, takze tacy ludzie nie biadola nad umierajacym ojcem bo dbaja tylko o swoja dupe cale zycie

ocenił(a) film na 8
magda_pik1990

Wooow :) ciesze się, że napisałaś to za mnie :D

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

Magdo, w Skandynawii nie ma zwyczaju zatruwania życia dorosłym dzieciom przez starzejących się rodziców, a co za tym idzie - dom opieki jest absolutną normą. Nikt tam nad tym nie wydziwia.

ocenił(a) film na 7
Filmozjad_pospolity

tak wiem ze oni przoduja w rozwiazaniach systemowych panstwa opiekunczego, w filmie " polowanie" jest to dosc jasno i dobitnie pokazane jak przeginaja ze swoja poprawnoscia zyciowa nawet bo juz nie tylko polityczna. jesli osoba starsza rzeczywiscie potrzebuje opieki calodobowej to pewnie ze takie rozwiazanie jest super i ze u nas to kuleje bo jest za drogie w stosunku do zarobkow. ale badzmy szczerzy ojczulek tutaj mogl spokojnie zyc sobie w swoim domku w dziczy. po prostu sa ludzie i ludziska, dzieci i bachory.

ocenił(a) film na 7
Filmozjad_pospolity

ja opiekowalem sie swoja mama do konca i nie bylo to dla mnie zatruwanie zycia, cieszylem sie ze mozemy byc ze soba tak dlugo. no i bylo to tez pewnego rodzaju podziekowanie za to ze sama wychowala blizniakow i niczego nam nie brakowalo. ale to trzeba miec wpojone wartosci jakies a nie tylko gadzety suvy i nowomode.

ocenił(a) film na 7
Filmozjad_pospolity

i naprawde nie zapozyczajmy wszystkiego od narodow ktore nawet masowego mordercy nie potafia potraktowac tak jak na to zasluguje

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

Magdo, nikt Ci nie każe niczego zapożyczać. Po prostu nie dziw się temu, co pokazano w tym filmie, bo to u nich NORMALNE. Po co mi piszesz o swojej matce? Przecież już wcześniej Ci napisałem: u nich normą jest całkowicie odmienne od Twojego podejście.

ocenił(a) film na 7
Filmozjad_pospolity

a czy ja sie dziwie temu czy innym rzeczom o ktorych pisze ? ale ta norma nie musi mi sie podobac i moge ja chyba ocenic moralnie po swojemu. piszesz o zatruwaniu zycia i w tym kontekscie napisalem o mojej mamie. jesli czlowiek ma demencje alchajmera i generalnie nie funkckonuje to opieka nad taka osoba mimo najszczerszych checi jest mordega ale w filmie taka sytuacja nie miala miejsca. ja sie nie dziwie po prostu uwazam ze glowny bohater to dupek do kwadratu.

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

" po prostu uwazam ze glowny bohater to dupek do kwadratu"
No i właśnie dlatego protestuję. Nie jest dupkiem, bo w realiach jego życia takie postępowanie jest normą. Twoje rozumowanie jest pozbawione logiki i poza akceptowalnym poziomem kultury.
Nie wolno lżyć innych z tego powodu, że mają inne wzorce kulturowe. Takie różnice powodują brak możliwości oceny moralności.

ocenił(a) film na 7
Filmozjad_pospolity

skoro lubisz ukrywac wszystko za okraglymi zdaniami to niech i tak bedzie. ale co ma kultura do mojej prywatnej oceny postaci filmowej - to nie jest prawdziwy czlowiek tylko wykreowana postac i nazwanie fikcyjnej postaci dupkiem to jeszcze nie lzenie. czy kultura nakazuje nie mowic tego co sie mysli i slodko pierdziec na kazdym kroku ? jesli tak to ja nie szanuje takiej kultury po prostu. mozesz nazwac mnie troglodyta ale sorry polsrodki i udawanie niczego nie rozwiazuja a jesli nie jest sie rozwiazaniem problemy jest sie jego czescia. rozumiem ze jak w faszystowskich niemczech byl taki czas ze dobrze bylo zighajlowac to nalezalo to robic i nikt nie powinien tego oceniac bo to przeciez czesc kontekstu kulturowego - calkiem normalne swego czasu ? To ze stado baranow biegnie w przepasc nie znaczy ze kazdy musi biec z nimi bo kazdy ma rozum, tego wlasnie chyba ludzie w tym kraju nie rozumieja. tu nie mozna byc innym i miec swojego zdania, trzeba wyznawac jakis szerszy poglad jakiejs wiekszej grupy.

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

Ależ ja nie odmawiam Ci prawa do własnego zdania! Tłumaczę tylko, że Twoja ocena tej postaci jako dupka jest błędna, co uzasadniłem powyżej. Natomiast bez zastrzeżeń przyjmę, jeśli powiesz, że taki sposób funkcjonowania tamtego społeczeństwa nie podoba Ci się, bo może.
Natomiast porównanie do hajlowania i mordowania ludzi jest kompletnie bez sensu. Nie czujesz tego? W filmie mamy inny sposób OPIEKI, tutaj eksterminację. Co Ty porównujesz???

ocenił(a) film na 7
Filmozjad_pospolity

nie odmawiasz mi wlasnego zdania ale moje zdanie jest bledne - super :). chcesz mi powiedziec ze gosc ktory ma wszystko podane na tacy w zyciu i to wszystko marnuje bo lubi sobie pograc w pokerka a pozniej obwinia za to zone , ubezpiecza ja na hajs a pozniej chce zabic zeby tylko uratowac swoje cztery litery, ojca nie szanuje mimo ze tyral jako kierus cale zycie zeby synalek mial lepszy start, zostawil mu fajny domek letniskowy - kuzwa malo powiedziane zaje.... chawire w dziczy a gosc nawet nie za bardzo umie z tego korzystac bo jest taka melepe-TA i piz-Dusiem to uwazasz ze nie moge nazwac go dup-Kiem i myle sie w calej rozciaglosci ? przeciez wystarczylo ojczulkowi zapewnic jakas dojezdzajaca opiekunke i mogl sobie siedziec w domku z sasiadem za miedza i umrzec jako szczesliwy czlowiek. nie to wsadza sie go do domu opieki bo taki tu mamy klimat. nie nie uwazam ze to jest bez sensu porownanie bo mechanizm jest ten sam skala tylko rozna ale dla samego usecase to nie ma znaczenia. jesli wolno mi nie tolerowac faszystow to wolno mi nie tolerowac dup-Kow. OPIEKA - imigrant bog wie skad kaze dziadkowi wracac do pokoju albo naszprycuje go psychotorpami - to nazywasz opieka ? brawo w takim razie Ci gratuluje. Polakom ktorzy uciekali z Norwegii bo
tamtejszy urzad chcial im pozabierac dzieciaki bo wedlug Swenow zle je wychowywali tez powiesz ze taki tam jest klimat i sory gregory ?
panie wysoka kultura naprawde cos ci sie pomerdalo w systemie wartosci i nie chcesz nawet na czarne powiedziec czarne a na biale biale bo
jeszcze bys kogos urazil. no sorry przykro patrzec.

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

No, teraz to przedstawiłeś rozsądne argumenty za antypatią. Wreszcie.
Trudno mi się wypowiedzieć na temat spraw odbierania polskim rodzicom dzieci przez norweską opiekę społeczną, bo nie znam szczegółów. Natomiast powiem Ci jedno:
gdy patrzę na zachowania wielu ludzi-rodziców tu u nas, w Polsce, to też bym im odbierał dzieci. Bez mrugnięcia okiem. Mam na myśli dowolny mecz piłki nożnej, czy niedawne święto polskiego faszysty - czyli 11 listopada.

ocenił(a) film na 6
born2run

Czasem, a nawet dość często wyłączam tryb "myślenie" i oddaje się rozrywce. Czytaj: staram się nie zauważać niektórych rzeczy co daje mi większą radość z odbioru. Nie zawsze się to udaje, ale...

ocenił(a) film na 7
dobrypiatek

ja wole wymagac od filmu jednak zeby nie trzeba bylo niczego wylaczac ;)

ocenił(a) film na 8
born2run

Chyba tak to miało wyglądać :) mnie nie podobała się końcówka, teoretycznie od motorówki- to może nie zepsuło ten film, ale skutecznie powstrzymało mnie przed ocenieniem go na 10tkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones